Logistyka w Częstochowie

Interesują Cię studia logistyczne? Chcesz wybrać kierunek logistyka w Częstochowie? W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Częstochowie?

Jeśli wybierasz się na studia logistyczne w Częstochowie, to jedyną uczelnią, która ma w swojej ofercie propozycje z tego zakresu jest Politechnika Częstochowska.

Logistyka na Politechnice Częstochowskiej (studia licencjackie)

Jeśli wybierzesz studia licencjackie na kierunku logistyka, które prowadzi Politechnika Częstochowska, dowiesz się jak zarządzać zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją w firmie, jak działają centra logistyczne i łańcuchy dostaw. Nauczysz się organizować transport, optymalizując koszty i wykorzystując różne gałęzie transportu  oraz zarządzać magazynem, wybierać dostawców i budować kanały dystrybucyjne. Przygotujesz się do pracy na stanowiskach, na których wymagana jest umiejętność sterowania przepływami fizycznymi, finansowymi i informacji i które znajdziesz w każdej niemal firmie. Poznasz programy i aplikacje wykorzystywane w logistyce, których znajomość jest niezbędna na rynku pracy. Zdobędziesz praktyczną i nowoczesną wiedzę z zakresu logistyki, niezwykle pożądaną przez pracodawców. Studia dostępne są również w języku angielskim.

Specjalności:

  • Systemy logistyczne
  • Zarządzanie transportem

Logistyka inżynierska na Politechnice Częstochowskiej

Logistyka inżynierska, którą również ma w swojej ofercie Politechnika Częstochowska, pozwoli Ci zdobyć wiedzę o procesach logistycznych w przedsiębiorstwie. Nauczysz się zarządzać strumieniami fizycznymi i informacji. Dowiesz się, na czym polega praca magazynu, nauczysz się dobierać środki transportu i opakowania, kompletować ładunki, wybierać dostawców i współpracować z klientami. Będziesz potrafił zidentyfikować pojawiające się w tych obszarach problemy, a następnie rozwiązywać je metodami inżynierskimi. Poznasz teoretyczne podstawy logistyki ale też przede wszystkim jej praktyczne zastosowania i narzędzia: programy komputerowe i technologie informatyczne. Jeśli masz analityczny umysł, interesują Cię zagadnienia transportu i organizowania, lubisz mierzyć się z problemami natury techniczno-organizacyjnej, te studia pomogą Ci rozwinąć swoje zalety i zdobyć tytuł inżyniera.

Specjalności:

  • Zarządzanie i inżynieria transportu
  • Inżynieria systemów logistycznych

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Uczelnie prowadzące kierunek logistyka w Częstochowie

  • LOGISTYKA , Politechnika Częstochowska
  • LOGISTYKA INŻYNIERSKA , Politechnika Częstochowska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Częstochowa. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia