Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia logistyczneTOP CzęstochowaTop studia

Logistyka w Częstochowie

Interesują Cię studia logistyczne? Chcesz wybrać kierunek logistyka w Częstochowie? W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Częstochowie?

Jeśli wybierasz się na studia logistyczne w Częstochowie, to jedyną uczelnią, która ma w swojej ofercie propozycje z tego zakresu jest Politechnika Częstochowska. Poznaj kierunek logistyka oraz logistyka inżynierska!

Logistyka na Politechnice Częstochowskiej (studia licencjackie)

Jeśli wybierzesz studia licencjackie na kierunku logistyka, które prowadzi Politechnika Częstochowska, dowiesz się jak zarządzać zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją w firmie, jak działają centra logistyczne i łańcuchy dostaw. Nauczysz się organizować transport, optymalizując koszty i wykorzystując różne gałęzie transportu  oraz zarządzać magazynem, wybierać dostawców i budować kanały dystrybucyjne. Przygotujesz się do pracy na stanowiskach, na których wymagana jest umiejętność sterowania przepływami fizycznymi, finansowymi i informacji i które znajdziesz w każdej niemal firmie. Poznasz programy i aplikacje wykorzystywane w logistyce, których znajomość jest niezbędna na rynku pracy. Zdobędziesz praktyczną i nowoczesną wiedzę z zakresu logistyki, niezwykle pożądaną przez pracodawców. Studia dostępne są również w języku angielskim.

Specjalności:

  • Systemy logistyczne
  • Zarządzanie transportem

Logistyka inżynierska na Politechnice Częstochowskiej

Logistyka inżynierska, którą również ma w swojej ofercie Politechnika Częstochowska, pozwoli Ci zdobyć wiedzę o procesach logistycznych w przedsiębiorstwie. Nauczysz się zarządzać strumieniami fizycznymi i informacji. Dowiesz się, na czym polega praca magazynu, nauczysz się dobierać środki transportu i opakowania, kompletować ładunki, wybierać dostawców i współpracować z klientami. Będziesz potrafił zidentyfikować pojawiające się w tych obszarach problemy, a następnie rozwiązywać je metodami inżynierskimi. Poznasz teoretyczne podstawy logistyki ale też przede wszystkim jej praktyczne zastosowania i narzędzia: programy komputerowe i technologie informatyczne. Jeśli masz analityczny umysł, interesują Cię zagadnienia transportu i organizowania, lubisz mierzyć się z problemami natury techniczno-organizacyjnej, te studia pomogą Ci rozwinąć swoje zalety i zdobyć tytuł inżyniera.

Specjalności:

  • Zarządzanie i inżynieria transportu
  • Inżynieria systemów logistycznych

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Częstochowa. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia