Studia techniczne w Lublinie
Studia techniczne należą do jednych z najchętniej wybieranych przez kandydatów. W zależności od wybranego kierunku studiów przed absolwentami rysują się wyjątkowo atrakcyjne perspektywy zatrudnienia oraz wynagrodzenia. W Lublinie jest wiele okazji do tego, by rozpocząć kształcenie na kierunkach inżynierskich. Zapewnia to w największej mierze Politechnika Lubelska. Ciekawe propozycje mają również uczelnie niepaństwowe np. Lubelska Akademia WSEI.
Studia techniczne w Lublinie to przede wszystkim propozycja Politechniki Lubelskiej. Znajdują się one również na największej niepublicznej uczelni w Lublinie, jaką jest Lubelska Akademia WSEI. Jeśli interesuje cię to, co nowoczesne w świecie współczesnej technik i zamierzasz w tym kierunku rozwijać swoje pasje, poznaj propozycje studiów na kierunkach ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH, MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, BUDOWNICTWO, ENERGETYKA i wielu innych, które oferuje w tym roku uczelnie.
Architektura na Politechnice Lubelskiej
Kierunek studiów architektura, który proponuje Politechnika Lubelska, pozwala uzyskać niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania konstrukcji obiektów i elementów budowlanych, technologii stosowanych w budownictwie, a także kierowania procesem inwestycyjnym.
Studia umożliwiają również zapoznanie się z nowoczesnymi materiałami budowlanymi, technikami komputerowymi wspomagającymi projektowanie oraz badaniami laboratoryjnymi. Jednocześnie studenci rozwijają swoje umiejętności językowe.
Perspektywy zawodowe:
- pracownie projektowe,
- budowy,
- przedsiębiorstwa produkcji budowlanej,
- jednostki administracyjne,
- placówki naukowo-badawcze,
- instytucje doradcze związane z budownictwem,
- po ukończeniu studiów i odbyciu odpowiedniej praktyki zawodowej możliwość uzyskania pełnych uprawnień budowlanych do pełnienia funkcji projektanta, kierownika budowy lub inspektora nadzoru.
Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie
Kierunek studiów ekoenergetyka, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, przygotowuje specjalistów wytwarzania energii z różnych źródeł odnawialnych: energetyki słonecznej, wiatrowej, geotermalnej, wodnej i opartej na biomasie.
Wzrost zapotrzebowania na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, wymogi przepisów i zobowiązań międzynarodowych oraz wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych sprzyjają rozwojowi przedsiębiorstw zajmujących się ekoenergetyką. Jest to relatywnie nowa gałąź produkcji, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.
Absolwenci będą w podstawowym zakresie przygotowani do pracy na stanowiskach inżynierskich i menadżerskich w firmach o nastawieniu ekologicznym, w szczególności w dziedzinie energetyki rozproszonej. Studia umożliwią zdobycie umiejętności projektowania, budowy i eksploatacji urządzeń i obiektów ekoenergetycznych. Umiejętności te będą przydatne w pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych, jak np. biogazownie, farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne, elektrociepłownie, firmy produkujące biopaliwa. Wiedza zdobyta podczas studiów umożliwi też pracę w instytucjach naukowo-badawczych, jednostkach samorządu terytorialnego, organizacjach pozarządowych.
Inżynieria nowoczesnych materiałów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Nowoczesne materiały wchodzą do każdej dziedziny życia. Nie tylko w przemyśle, ale też medycynie, ochronie środowiska czy technice. Propozycja UMCS w Lublinie – kierunek Inżynieria nowoczesnych materiałów, to szansa na karierę uszytą na miarę współczesnego technologicznie rozwijającego się rynku pracy. Jeśli interesuje Cię chemia, fizyka, biologia i informatyka, a ponadto lubisz eksperymentować – to te interdyscyplinarne studia będą świetnym wyborem.
Nauczysz się tutaj przede wszystkim jak tworzyć i testować nowoczesne materiały do realnych zastosowań, przydatne w wielu gałęziach współczesnego przemysłu.
Zatrudnienie znajdziesz w przemysłach: chemicznym i biotechnologicznym oraz wszystkich tych, w których produkcja lub usługi oparte są na znajomości zagadnień technicznych związanych z produkcją i badaniem właściwości nowoczesnych materiałów. Pracę znajdziesz np. w laboratoriach produkcyjnych i analitycznych, w sektorze prywatnym i państwowym, w instytutach badawczych, przemysłowych centrach rozwojowych lub technologicznych instytucjach badawczych. Możesz pracować w placówkach i firmach prowadzących badania kliniczne oraz instytucjach związanych z medycyną, biologią, biotechnologią. Twoja wiedza przyda się także w laboratoriach policyjnych oraz w instytucjach wojskowych.
Mechatronika w Lubelskiej Akademii WSEI
Studia na kierunku mechatronika, które prowadzi Lubelska Akademia WSEI, stanowią połączenie inżynierii mechanicznej, komputerowej, automatyki i robotyki, służące projektowaniu i wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń.
Celem studiów jest uzyskanie innowacyjnej oraz specjalistycznej wiedzy, która zapewni im możliwie jak najlepsze dopasowanie swego przygotowania zawodowego do aktualnych potrzeb rynku pracy i pozyskania zatrudnienia we wszystkich dziedzinach działalności człowieka, poczynając od przemysłu maszynowego, przez elektroniczny na spożywczym kończąc. Mechatronika to idealna propozycja dla osób interesujących się nowymi technologiami. Od kandydatów wymagane są: wyobraźnia przestrzenna, umiejętność myślenia analitycznego i zdolności techniczne.
Specjalności:
- Automatyka i robotyka
- Mechanika i eksploatacja maszyn
Perspektywy zawodowe:
- przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego,
- przedsiębiorstwa projektujące, wdrażające lub wykorzystujące automatykę i robotykę,
- przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,
- biura projektowe, konstrukcyjne i technologiczne,
- jednostki związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
- jednostki odbioru technicznego produktów i materiałów,
- jednostki atestacyjne i konsultingowe.
Transport w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Kierunek studiów transport, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, przekazuje wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, a w szczególności: inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu oraz analizy systemów transportowych.
Studenci nabywają również umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów o charakterze technicznym i inżynierskim w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem; organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi; pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu.
Absolwenci tego kierunku będą potrafili efektywnie zarządzać procesami związanymi z funkcjonowaniem poszczególnych gałęzi transportu.
Perspektywy zawodowe:
- spedycja krajowa i międzynarodowa,
- specjaliści techniki przewozu towarów i prawa transportowego UE,
- logistyka i systemy logistyczne,
- transport lotniczy i szynowy,
- analiza globalnego zarządzania systemami logistycznymi.
Uzyskaj szczegółowe informacje o technicznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Lublinie:
Kierunki studiów technicznych w Lublinie 2025
- ARCHITEKTURA , Politechnika Lubelska
- ARCHITEKTURA , Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
- BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- BUDOWNICTWO , Politechnika Lubelska
- EDUKACJA TECHNICZNO-INFORMATYCZNA , Politechnika Lubelska
- EKOENERGETYKA , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- ELEKTROTECHNIKA , Politechnika Lubelska
- ENERGETYKA , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA DRUKU 3D , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
- INŻYNIERIA MULTIMEDIÓW , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA POJAZDÓW , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA RECYKLINGU , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA ŚRODOWISKA , Politechnika Lubelska
- INŻYNIERIA ŚRODOWISKA , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- INŻYNIERIA ŚWIATŁOWODOWA , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
- INŻYNIERSKIE ZASTOSOWANIA INFORMATYKI W ELEKTROTECHNICE , Politechnika Lubelska
- MECHANIKA I BUDOWA MASZYN , Politechnika Lubelska
- MECHATRONIKA , Lubelska Akademia WSEI
- MECHATRONIKA , Politechnika Lubelska
- ROBOTYZACJA PROCESÓW WYTWÓRCZYCH , Politechnika Lubelska
- TECHNOLOGIA BIOSUROWCÓW I BIOMATERIAŁÓW , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- TRANSPORT , Lubelska Akademia WSEI
- TRANSPORT , Politechnika Lubelska
- TRANSPORT , Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
- ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM I JAKOŚCIĄ PRODUKCJI , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI , Politechnika Lubelska
- ZIELONE TECHNOLOGIE , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Lublin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Lublin.
Czytaj także:
Mechatronika w Lublinie
Rekrutacja na studia 2025 – Politechnika Lubelska
Inżynieria logistyki w Lublinie
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:
Studia w Lublinie
Kierunki studiów w Lublinie
Rekrutacja na studia w Lublinie
Uczelnie Lublin
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij