Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia prawnicze

Prawo – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Program studiów na kierunku prawo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie dostarcza kompleksowej wiedzy prawniczej oraz pozwala w sposób interdyscyplinarny łączyć zagadnienia prawne z ekonomicznymi.

Absolwent studiów prawniczych – kierunku prawo jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych m.in.: sędziego, adwokata, radcy prawnego, notariusza, doradcy podatkowego oraz komornika sądowego, a także do podejmowania aktywności o charakterze urzędniczym, gospodarczym i społecznym.

Status absolwenta kierunku prawo umożliwia zatrudnianie wszędzie tam, gdzie stosuje się prawo oraz ułatwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej bądź pełnienie funkcji menedżera.

Praca po studiach na tym kierunku

Absolwent kierunku Prawo po ukończeniu aplikacji będzie mógł piastować funkcje:

  • sędziego, notariusza, adwokata, radcy prawnego, prokuratora, syndyka, doradcy podatkowego, komornika sądowego, rzecznika patentowego

Bezpośrednio po ukończeniu studiów Absolwent kierunku Prawo będzie przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz będzie mógł podjąć pracę m.in. w:

  • kancelariach prawniczych
  • korporacjach krajowych i międzynarodowych
  • spółkach handlowych
  • spółdzielniach
  • jednostkach sektora finansów publicznych
  • fundacjach, stowarzyszeniach, związkach zawodowych, partiach politycznych
  • dyplomacji

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze w Krakowie. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia