Kierunki studiów KrakówStudia ekonomiczneStudia Kraków

Marketing i komunikacja rynkowa – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kierunek marketing i komunikacja rynkowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie kształci profesjonalnych specjalistów marketingu, którzy posiadają cenione na rynku pracy umiejętności, takie jak: wykorzystanie Internetu w marketingu, kreowanie wizerunku marki, zarządzanie komunikacją z klientami.

Współcześnie marketing pełni w przedsiębiorstwie funkcję integrującą oraz kontrolną. Jest nieodzownym składnikiem systemu zarządzania w przedsiębiorstwach, instytucjach sektora publicznego, organizacjach non-profit. Wiedzę i umiejętności marketingowe wykorzystuje się we wszystkich sektorach gospodarki, produkcji, usługach, handlu. W przedsiębiorstwach potrzebni są nie tylko menedżerowie  i specjaliści o ogólnym wykształceniu marketingowym, ale coraz częściej fachowcy o wysokich umiejętnościach analitycznych, badawczych, twórczych, np: analitycy rynku i konsumentów, specjaliści od kształtowania wizerunku i zarządzania marką, osoby prowadzące kampanie promocyjne we wszystkich środowiskach i mediach komunikacji, w tym  mediach społecznościowych. Poznaj dokładniej specjalności na kierunku marketing i komunikacja rynkowa.

Specjalności na kierunku:

  • E- marketing
  • Handel i budowanie relacji z nabywcami
  • Marketing miast i regionów
  • Reklama i Public Relations

E-Marketing:
Specjalność koncentrująca się na marketingowych możliwościach środowiska internetowego i efektywnych działaniach w tej przestrzeni. Jej program jest stale dostosowywany do aktualnych trendów oraz dynamicznego rozwoju technologii.

Handel i budowanie relacji z nabywcami:
Specjalność pozwalająca na dogłębne poznanie tematyki handlowej, m. in. zarządzania sprzedażą, działań promocyjnych w handlu, czy zasad funkcjonowania instytucji handlowych. Równie duży nacisk kładziony jest na kompetencje społeczne i budowanie relacji z nabywcami.

Marketing miast i regionów:
Specjalność poświęcona zagadnieniu marketingu terytorialnego. Pozwala na zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu budowy lokalnych strategii oraz specyfiki działań na szczeblu samorządowym.

Reklama i Public Relations:
Wybór tej specjalności pozwala na poznanie zasad budowy skutecznych kampanii PR oraz tworzenia atrakcyjnych reklam. Pełne zrozumienie dostępnych narzędzi umożliwiają warsztaty prowadzone przez praktyków działających w branży.

Praca po studiach na tym kierunku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Kraków. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Chcesz studiować w Krakowie i poznać inne rodzaje studiów? Przejdź do rodzaje studiów Kraków. Może zainteresujesz się informacjami o studiach z zakresu zarządzania lub studiami logistycznymi.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia