Kierunki studiów Koszalinrodzaje studiów KoszalinStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Koszalin

Studia filologiczne w Koszalinie

Chcesz wybrać studia filologiczne w Koszalinie i poznać język obcy na dobrym poziomie? To możliwe, jeśli skorzystasz z tegorocznej propozycji Politechniki Koszalińskiej: filologia angielska i filologia germańska.

Studia filologiczne w Koszalinie to propozycja dwóch popularnych filologii; angielskiej oraz germańskiej. Studia te można podjąć na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.

Filologia angielska na Politechnice Koszalińskiej

Realizowane w ramach studiów treści programowe podzielone są na 10 modułów, spośród których największa liczbę godzin obejmuje moduł praktycznej nauki języka angielskiego, mający na celu rozwijanie kompetencji językowych studentów poprzez ćwiczenie wszystkich sprawności (mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie), jak i znajomości gramatyki oraz ustawiczne poszerzanie zasobu słownictwa.

Studenci mają także możliwość zdobycia obszernej wiedzy na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, a także  literatury tego obszaru językowego.  Moduł przedmiotów z zakresu wiedzy o języku i komunikacji nie tylko zaznajamia studenta z teoriami językoznawczymi, ale i oferuje ćwiczenie umiejętności translatorskich.

Podobny charakter mają zajęcia na kierunku filologia germańska z tym że zdobywana wiedza dotyczy języka niemieckiego i kultury  krajów niemieckojęzycznych.

Kierunki studiów filologicznych w Koszalinie i woj. zachodniopomorskim 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Koszalin. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia