Kierunki studiów Zielona GóranewStudia techniczneStudia Zielona GóraTop studiaTOP Zielona Góra

Mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze

Interesują Cię studia techniczne w Zielonej Górze? Dowiedz się więcej o kierunku mechanika i budowa maszyn.

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn proponuje kandydatom Uniwersytet Zielonogórski.

Mechanika i budowa maszyn na Uniwersytecie Zielonogórskim (UZ)

Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego to cenieni przez pracodawców wysoko wykwalifikowani inżynierowie, znajdujący zatrudnienie w wielu gałęziach przemysłu: motoryzacyjnego, elektromaszynowego, metalurgicznego oraz paliwowo-energetycznego.

W ramach procesu kształcenia studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu budowy i działania maszyn i urządzeń, technik informatycznych, nowoczesnych metod projektowania (CAD), obliczeń inżynierskich (CAE) oraz wytwarzania (CAM), opracowania technologii produkcji oraz utrzymania maszyn i urządzeń w ciągłej zdatności. Treści inżynierskie są wzbogacone o zagadnienia makro- i mikroekonomii, prawa własności intelektualnej oraz organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem.

Podstawowe zagadnienia inżynierskie z zakresu mechaniki, wytrzymałości materiałów, materiałoznawstwa, konstruowania, automatyki i sterowania, technologii i eksploatacji są rozszerzane na prowadzonych w ramach kierunku specjalnościach:

  • automatyzacja i utrzymanie ruchu,
  • eksploatacja maszyn,
  • konstrukcja i eksploatacja pojazdów,
  • konstrukcyjno-menadżerska,
  • maszyny i urządzenia wiertnicze,
  • mechanika lotnicza,
  • mechatronika w budowie maszyn,
  • technologia maszyn.

W zależności od wybranego obszaru dyplomowania absolwent tego kierunku otrzymuje kompetencje wystarczające do natychmiastowego podjęcia pracy zawodowej jako konstruktor, technolog, automatyk lub inżynier utrzymania ruchu.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Zielonej Górze

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Zielona Góra. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Zielona Góra.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia