Kierunki studiów Radomrodzaje studiów RadomStudiaStudia chemiczneStudia Radom

Studia chemiczne w Radomiu

Studia chemiczne w Radomiu można podjąć na Uniwersytecie w Radomiu. W ofercie uczelni aktualnie kierunek chemia stosowana.

Właściwie to studia chemiczne w Radomiu to obecnie jedna propozycja. Są to studia na kierunku chemia stosowana. Kierunek proponuje kandydatom Wydział Chemii Stosowanej Uniwersytetu Radomskiego.

Studiując kierunek chemia stosowana, pozyskasz wiedzę, kompetencje i praktyczne umiejętności z zakresu:

  • Chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej i analitycznej.
  • „Zielonej chemii” i gospodarki obiegu zamkniętego.
  • Procesów chemicznych i zrównoważonych technologii stosowanych przy produkcji kosmetyków, biomateriałów, żywności, produktów farmaceutycznych i aptecznych, tworzyw sztucznych.
  • Ochrony środowiska i recyklingu.

Dzięki odbyciu praktyk zawodowych w wiodących przedsiębiorstwach, zakładach przemysłowych i instytucjach zdobędziesz doświadczenie i umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej. Jako absolwent z dyplomem inżyniera będziesz posiadała/posiadał doskonałe kwalifikacje do podjęcia pracy w firmach produkcyjnych i handlowych.

Kierunki studiów chemicznych w Radomiu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia chemiczne Radom. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia