Kierunki studiów ToruńnewStudia informatyczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Informatyka stosowana w Toruniu

Chcesz wybrać studia na kierunku informatyka stosowana w Toruniu? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz taką decyzję?

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Toruniu?

Informatykę stosowaną znajdziesz w ofercie studiów, którą przygotował dla kandydatów Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dowiedz się więcej!

Informatyka stosowana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK)

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku informatyka stosowana na UMK w Toruniu? Przede wszystkim, jak podkreśla Uczelnia, jej specjalnością jest inteligencja obliczeniowa, uczenie maszynowe oraz analiza danych. Zapoznasz się z podstawami sztucznej inteligencji, tworząc programy modelujące wiedzę i wspomagające podejmowanie decyzji.

W programie studiów znajdziesz języki programowania, które będziesz wykorzystywał do realizacji ciekawych projektów. Studiując informatykę stosowaną uzyskasz głęboką wiedzę o budowaniu i analizie algorytmów i struktur danych, o programowaniu obiektowym, o systemach UNIX/Linux i administracji systemami informatycznymi.

Będziesz programować w środowisku Windows oraz uczyć się programowania zespołowego. Nauczysz się także tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych oraz baz danych, efektywnego modelowania i przetwarzania danych.

Informatyka stosowana daje Ci nieograniczone możliwości, w szczególności przygotowuje do pracy jako:

 • programista i web developer
 • administrator systemów informatycznych
 • specjalista ds. technologii sieciowych
 • programista i projektant gier
 • programista aplikacji mobilnych
 • programista i administrator baz danych oraz rozwiązań chmurowych
 • projektant oprogramowania komputerowego
 • projektant systemów decyzyjnych i eksperckich
 • projektant systemów sterowania robotami
 • inżynier systemów komputerowych
 • bioinformatyk

Kierunek informatyka stosowana w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia