Gospodarka przestrzenna – Politechnika Gdańska

Gospodarka przestrzenna na Politechnice Gdańskiej to kierunek dla osób zainteresowanych kształtowaniem przestrzeni miast, wsi, osiedli oraz krajobrazów otwartych w sposób funkcjonalny, zrównoważony i przyjazny dla wszystkich użytkowników.

W procesie kształcenia nauczysz się zasad sporządzania koncepcji i projektów urbanistycznych, dokumentów planistycznych, prognostycznych i o charakterze koordynacyjnym, powstających na poziomie miasta i gminy. Zrozumiesz zasady prowadzenia polityki rozwoju i polityki przestrzennej w różnych kontekstach i sytuacjach. Poza tym poznasz nowoczesne techniki komputerowe, w szczególności GIS (Geographic Information System), niezbędne w monitorowaniu, analizach i przygotowaniu różnych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Równolegle, studiując zasady pozyskiwania funduszy unijnych dowiesz się, jak skutecznie i w sposób zrównoważony można rozwijać miasta i wsie. Będziesz wiedział jak dostosować ludzkie osiedla do zmian klimatycznych i uczynić je lepszymi miejscami do życia.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę przy rekrutacji:

  • matematyka
  • przedmioty dodatkowe: geografia
  • j. polski
  • j. obcy

Perspektywy zawodowe

  • zespoły projektowe zajmujące się rozwojem, transformacją i rewitalizacją miast – w tym prywatne pracownie projektowe
  • zespoły zajmujące się planowaniem przestrzennym w skali lokalnej i regionalnej – w tym miejskie, gminne i regionalne biura planowania
  • administracja publiczna – rządowa i samorządowa (gminna, wojewódzka)

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Gdańsk. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Poznaj inne propozycje studiów w Gdańsku:

Studia techniczne Gdańsk
Studia informatyczne Gdańsk
Studia ścisłe Gdańsk
Politechnika Gdańska
Uczelnie Gdańsk – Gdynia – Sopot


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia