Kierunki studiów Toruńnewrodzaje studiów ToruńStudiaStudia informatyczneStudia Toruń

Studia informatyczne w Toruniu

Chcesz studiować kierunek informatyczny w Toruniu. Koniecznie należy poznać ofertę trzech toruńskich uczelni. Informatykę można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, na Uniwersytecie WSB Merito Toruń oraz u ojca Rydzyka w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Wybór jest spory. Decyzja zależy od ciebie.

Studia informatyczne w Toruniu proponują kandydatom zarówno uczelnie państwowe jak i niepaństwowe. Najpopularniejszy w Polsce kierunek informatyka znajdziecie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w wariancie studiów licencjackich i inżynierskich. Ciekawie wygląda również propozycja toruńskich uczelni niepaństwowych. Warto dokładnie zobaczyć te oferty, by poznać specjalności, wysokość czesnego oraz perspektywy zawodowe absolwentów.

Lista kierunków informatycznych w Toruniu zamieszczona poniżej.

Informatyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

UMK zapewnia kandydatom wybór pomiędzy studiami licencjackimi oraz inżynierskimi. Kierunek Informatyka realizowany jest jako studia licencjackie. Na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK nauczysz się:

 • praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi
 • projektowania i implementowania baz danych
 • programowania w językach i środowiskach stosowanych w praktyce informatycznej
 • administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi

Informatyk to zawód przyszłości. Nie dziwi więc, że lista potencjalnych zawodów jest dosyć długa. Absolwent kierunku informatyka może zostać np.

 • administratorem systemów i sieci komputerowych
 • programistą aplikacji mobilnych
 • programistą aplikacji webowych
 • programistą
 • inżynierem oprogramowania
 • projektantem lub analitykiem systemów bazodanowych
 • projektantem systemów decyzyjnych
 • konsultantem w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw
 • wdrożeniowcem systemów informatycznych

Informatyka stosowana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Informatyka stosowana to drugi z kierunków informatycznych na UMK w Toruniu. Studia na tym kierunku są studiami inżynierskimi. Informatyka stosowana to dyscyplina łącząca zagadnienia teoretyczne z rozwiązaniami praktycznymi, niezbędna w projektowaniu i realizacji efektywnych systemów komputerowych.

W programie studiów znajdziesz języki programowania, które będziesz wykorzystywał do realizacji ciekawych projektów. Studiując informatykę stosowaną uzyskasz głęboką wiedzę o budowaniu i analizie algorytmów i struktur danych, o programowaniu obiektowym, o systemach UNIX/Linux i administracji systemami informatycznymi. Programujemy w środowisku Windows oraz uczymy programowania zespołowego. Nauczymy Cię tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych. Uczymy również baz danych oraz efektywnego modelowania i przetwarzania danych.

Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito Toruń

Studia informatyczne na Uniwersytecie WSB Merito Toruń to bogata oferta kierunków licencjackich, inżynierskich a także propozycja studiów w języku angielskim (IT in Business – studia anglojęzyczne). To bogactwo wyboru wynika w dużej części z rozbudowanej oferty specjalności, jakie znaleźć można na kierunku informatyka w biznesie. Studia te realizowane są w dwóch wariantach: jako studia licencjackie i jako studia inżynierskie. Warto poznać opisy specjalności i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Informatyka medialna i informatyka w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Kolejna z toruńskich uczelni przygotowała ofertę studiów licencjackich oraz inżynierskich. Studia inżynierskie realizowane są na kierunku informatyka. Studia adresowane są dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z twórczą pracą przy wykorzystaniu komputerów i szeroko pojętych technologii informatycznych zarówno w zespołach informatycznych, jak też indywidualnie, przy realizowaniu projektów informatycznych łączących elementy grafiki i wizualizacji, inżynierii oprogramowania, baz danych i sieci komputerowych.

Studia inżynierskie na kierunku informatyka uczą stosowania technologii informatycznych na różnych platformach przekazu cyfrowego: poczynając od radia internetowego, poprzez animacje, grafikę trójwymiarową, a na technologiach stosowanych w telewizji kończąc. Projekty informatyczne odpowiadają zainteresowaniom i umiejętnościom Studentów. W ramach prac semestralnych i dyplomowych Studenci przygotowują projekty multimedialne, programy komputerowe, aplikacje i innowacyjne projekty informatyczne.

W ofercie uczelni znaleźć można także propozycje kierunku Informatyka medialna. Jego istotą jest przygotowanie absolwentów do pracy w instytucjach wykorzystujących technologie medialne.

W ramach studiów prowadzone są zajęcia zarówno z zakresu klasycznego warsztatu dziennikarskiego, jak i z wykorzystania komputerowych narzędzi informacyjno-komunikacyjnych. Podstawowym modułem procesu kształcenia są zajęcia praktyczne prowadzone przez przedstawicieli firm medialnych. Zakres teoretyczny nauczanych treści skondensowany jest w specjalistyczne moduły i zredukowany do niezbędnego minimum. Kierunek wyróżnia duża liczba zajęć laboratoryjnych, podczas których Studenci wykonują konkretne projekty praktyczne. Od kandydatów nie są wymagane specjalne kompetencje informatyczne, a jedynie umiejętność stosowania i wykorzystywania podstawowych narzędzi komputerowych. 

Kierunki studiów informatycznych w Toruniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Toruń. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia