Studia informatyczne w Toruniu

Chcesz studiować kierunek informatyczny w Toruniu. Koniecznie należy poznać ofertę trzech toruńskich uczelni. Informatykę można studiować na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w Wyższej Szkole Bankowej oraz u ojca Rydzyka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wybór jest spory. Decyzja zależy od ciebie

Informatyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

UMK zapewnia kandydatom wybór pomiędzy studiami licencjackimi oraz inżynierskimi. Kierunek Informatyka realizowany jest jako studia licencjackie. Na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK nauczysz się:

 • praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi
 • projektowania i implementowania baz danych
 • programowania w językach i środowiskach stosowanych w praktyce informatycznej
 • administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi

Informatyk to zawód przyszłości. Nie dziwi więc, że lista potencjalnych zawodów jest dosyć długa. Absolwent kierunku informatyka może zostać np.

 • administratorem systemów i sieci komputerowych
 • programistą aplikacji mobilnych
 • programistą aplikacji webowych
 • programistą
 • inżynierem oprogramowania
 • projektantem lub analitykiem systemów bazodanowych
 • projektantem systemów decyzyjnych
 • konsultantem w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw
 • wdrożeniowcem systemów informatycznych

Informatyka stosowana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Informatyka stosowana to drugi z kierunków informatycznych na UMK w Toruniu. Studia na tym kierunku są studiami inżynierskimi. Informatyka stosowana to dyscyplina łącząca zagadnienia teoretyczne z rozwiązaniami praktycznymi, niezbędna w projektowaniu i realizacji efektywnych systemów komputerowych.

W programie studiów znajdziesz języki programowania, które będziesz wykorzystywał do realizacji ciekawych projektów. Studiując informatykę stosowaną uzyskasz głęboką wiedzę o budowaniu i analizie algorytmów i struktur danych, o programowaniu obiektowym, o systemach UNIX/Linux i administracji systemami informatycznymi. Programujemy w środowisku Windows oraz uczymy programowania zespołowego. Nauczymy Cię tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych. Uczymy również baz danych oraz efektywnego modelowania i przetwarzania danych.

Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu

Studia informatyczne w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu to bogata oferta kierunków licencjackich, inżynierskich a także propozycja studiów w języku angielskim (IT in Business – studia anglojęzyczne). To bogactwo wyboru wynika w dużej części z rozbudowanej oferty specjalności, jakie znaleźć można na kierunku informatyka w biznesie. Studia te realizowane są w dwóch wariantach: jako studia licencjackie i jako studia inżynierskie. Warto poznać opisy specjalności i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

WSB w Toruniu przygotowała już także studia na kierunku informatyka. Wśród proponowanych specjalności:

 • Administrator baz danych
 • Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Informatyka medialna i informatyka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Kolejna z toruńskich uczelni przygotowała ofertę studiów licencjackich oraz inżynierskich. Studia inżynierskie realizowane są na kierunku informatyka. Studia adresowane są dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z twórczą pracą przy wykorzystaniu komputerów i szeroko pojętych technologii informatycznych zarówno w zespołach informatycznych, jak też indywidualnie, przy realizowaniu projektów informatycznych łączących elementy grafiki i wizualizacji, inżynierii oprogramowania, baz danych i sieci komputerowych.

Studia inżynierskie na kierunku informatyka uczą stosowania technologii informatycznych na różnych platformach przekazu cyfrowego: poczynając od radia internetowego, poprzez animacje, grafikę trójwymiarową, a na technologiach stosowanych w telewizji kończąc. Projekty informatyczne odpowiadają zainteresowaniom i umiejętnościom Studentów. W ramach prac semestralnych i dyplomowych Studenci przygotowują projekty multimedialne, programy komputerowe, aplikacje i innowacyjne projekty informatyczne.

W ofercie uczelni znaleźć można także propozycje kierunku Informatyka medialna. Jego istotą jest przygotowanie absolwentów do pracy w instytucjach wykorzystujących technologie medialne.

W ramach studiów prowadzone są zajęcia zarówno z zakresu klasycznego warsztatu dziennikarskiego, jak i z wykorzystania komputerowych narzędzi informacyjno-komunikacyjnych. Podstawowym modułem procesu kształcenia są zajęcia praktyczne prowadzone przez przedstawicieli firm medialnych. Zakres teoretyczny nauczanych treści skondensowany jest w specjalistyczne moduły i zredukowany do niezbędnego minimum. Kierunek wyróżnia duża liczba zajęć laboratoryjnych, podczas których Studenci wykonują konkretne projekty praktyczne. Od kandydatów nie są wymagane specjalne kompetencje informatyczne, a jedynie umiejętność stosowania i wykorzystywania podstawowych narzędzi komputerowych. 

Kierunki studiów informatycznych w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Toruń. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia