Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia rolnicze

Rolnictwo – studia w Poznaniu

Chcesz wybrać studia na kierunku rolnictwo w Poznaniu? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze studiów rolniczych?

Czy warto studiować na kierunku rolnictwo?

Rolnictwo to kierunek łączący nauki przyrodnicze i techniczne. W programie studiów duży nacisk położony jest najczęściej na przedmioty takie jak biologia, wiedza o środowisku, chemia, ale również wiedza i umiejętności zawodowe z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych, a także nowoczesnych zastosowań technologii informatycznych. Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów produkcji i kontroli żywności, a także innych związanych z szeroko pojętym rolnictwem (agrobiologia, agroekonomia, agronomia, agrobiznes, agroturystyka, doradztwo agrotechniczne, doradztwo rolnicze, kształtowanie środowiska) jest zawsze aktualne.

Rolnictwo w Poznaniu – gdzie studiować?

Studia na kierunku rolnictwo proponuje kandydatom Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Rolnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Program studiów na kierunku rolnictwo, prowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, poza przedmiotami podstawowymi (matematyka, fizyka i chemia), obejmuje treści kształcenia w zakresie szeroko rozumianej agronomii, hodowli i nasiennictwa oraz ochrony roślin, a także aspekty technologiczne, ekologiczne i ekonomiczno-społeczne z zakresu rolnictwa.

Zajęcia na kierunku prowadzą wybitni specjaliści, dlatego Rolnictwo na UPP należy do wiodących w kraju. Absolwent jest dobrze przygotowany do sprawnego poruszania się na rynku pracy związanym z branżą rolniczą oraz kontynuowania i poszerzania swojej wiedzy na kolejnych etapach studiów.

Zajęcia dydaktyczne i praktyczne odbywają się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach oraz na polach Zakładów Doświadczalnych Uniwersytetu. Ponadto do udziału w wykładach i seminariach zapraszani są eksperci z firm  związanych z rolnictwem. Szeroki profil kształcenia  wzbogacany jest  zajęciami terenowymi, praktyką zawodową oraz programem ERASMUS.

Perspektywy zawodowe absolwenta kierunku rolnictwo na UPP:

  • Gospodarstwa rolne;
  • Koncerny fitofarmaceutyczne;
  • Koncerny nawozowe;
  • Firmy z branży produkcji materiału siewnego i hodowli roślin;
  • Dystrybutorzy środków ochrony roślin, nawozów i materiału siewnego;
  • Doradztwo rolnicze;
  • Prowadzenie działalności gospodarczej związanej  z usługami, handlem i produkcją rolną;
  • Administracja państwowa i samorządowa (rolnictwo).

Kierunek rolnictwo w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Poznań. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia