Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia humanistyczneStudia Wrocław

Etnologia i antropologia kulturowa we Wrocławiu

Studia na kierunku etnologia i antropologia kulturowa to jedna z ciekawszych propozycji kierunku, który zainteresować może humanistów chcących poznać w szerokiej perspektywie zagadnienia człowieka i jego kultury. Studia oferuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski.

Podczas studiów na kierunku etnologia i antropologia kulturowa dowiesz się, w jaki sposób kultura determinuje nasze życie, zrozumiesz wiele zachowań ludzkich i odnajdziesz ich źródła. Poznasz najważniejsze metody interpretacji zjawisk społeczno-kulturowych oraz odkryjesz bogactwo i różnorodność kultur całego świata – a problemy te zgłębisz dzięki licznym zajęciom specjalistycznym, jak na przykład etnografia Polski i Europy, etnologia społeczeństw pozaeuropejskich, sztuka ludowa, folklorystyka, antropologia religii, antropologia współczesności, czy antropologia edukacji.

Wiedzę specjalistyczną wzbogacają przedmioty z zakresu nauk pokrewnych, takich jak archeologia, filozofia czy socjologia, oraz liczne zajęcia fakultatywne. 

Etnograficzne badania terenowe uzupełnią wiadomości teoretyczne i pozwolą Ci na szersze spojrzenie na wiele zagadnień społecznych i kulturowych.

Co po studiach

Studia przygotują Cię do pracy w instytucjach naukowo-badawczych, kulturalnych i oświatowych, muzealnych, turystycznych i w mediach. Pracować możesz także w instytucjach i firmach, w których prowadzone są badania opinii społecznej (reklama, marketing, public relations) i niezbędne są umiejętności interpretowania zjawisk społeczno-kulturowych, a także w instytucjach pozarządowych i administracji publicznej.

Kierunek etnologia i antropologia kulturowa we Wrocławiu

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia filologiczne Wrocław
Studia społeczne Wrocław
Studia pedagogiczne Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Wrocław. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów np. studia filologiczne, studia historyczne lub społeczne – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia