Kierunki studiów Bydgoszcznewrodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia chemiczne

Studia chemiczne w Bydgoszczy

Chemiczne kierunki studiów w Bydgoszczy w bardzo praktycznym wymiarze oferuje Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej. Przykładowe kierunki to: analityka chemiczna i spożywcza, technologia chemiczna.

Studia chemiczne proponuje Politechnika Bydgoska. Warto zapoznać się z ofertą Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ.

Technologia chemiczna na Politechnice Bydgoskiej

Studia na kierunku technologia chemiczna, które proponuje Politechnika Bydgoska, są doskonałym połączeniem nauk chemicznych i technicznych. W ich ramach będziesz zajmować się procesami technologicznymi, otrzymywaniem nowych produktów, modernizacją i optymalizacją procesów technologicznych oraz kontrolą jakości produktów. 

Specjalności:

 • technologia procesów chemicznych
 • biotechnologia przemysłowa
 • chemia i technologia kosmetyków

Perspektywy zawodowe:

 • projektowanie procesów chemicznych oraz aparatury,
 • praca w laboratoriach naukowo-badawczych, analitycznych i rozwojowych,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł kosmetyczny,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • zarządzanie jakością i produktami chemicznymi,
 • zarządzanie bezpieczeństwem technicznym,
 • własna działalność gospodarcza. 

Inżynieria farmaceutyczna na Politechnice Bydgoskiej

Studia na kierunku inżynieria farmaceutyczna, który ma w swojej ofercie Politechnika Bydgoska, kształcą specjalistów przygotowanych do rozwiązywania zadań inżynierskich z zakresu technologii i inżynierii farmaceutycznej, szczególnie projektowania i kontroli procesów technologicznych. Absolwenci kierunku są wyposażeni w wiedzę i umiejętności z zakresu oceny jakości substancji i produktów leczniczych i kosmetycznych a także aspektów związanych z farmakologią i toksykologią produktów oraz bromatologią jest szczególnie istotne w aspekcie bezpieczeństwa ich stosowania.

Po studiach na kierunku inżynieria farmaceutyczna możliwości zatrudnienia są bardzo szerokie z uwagi dynamicznie rozwijający się rynek branży farmaceutycznej i kosmetycznej, które należą do najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. Tworzą go firmy zajmujące się produkcją leków, substancji czynnych będących ich składnikami, wyrobów farmaceutycznych i kosmetycznych oraz suplementów diety. Absolwent kierunku będzie przygotowany do pracy przy ich produkcji oraz w laboratoriach badawczo-rozwojowych, kontrolnych, diagnostycznych i kontroli jakości, a także w działach logistyki i sprzedaży. 

Dowiedz się więcej, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy chemicznych kierunków dostępnych dla kandydatów na studia w Bydgoszczy.

Kierunki studiów chemicznych w Bydgoszczy 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Bydgoszcz. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia