Kierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia logistyczne

Logistyka inżynierska – Politechnika Częstochowska

Logistyka inżynierska, którą ma w swojej ofercie Politechnika Częstochowska, pozwoli Ci zdobyć wiedzę o procesach logistycznych w przedsiębiorstwie. Nauczysz się zarządzać strumieniami fizycznymi i informacji.

Na studiach na kierunku logistyka inżynierska, które dla kandydatów przygotował Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej dowiesz się, na czym polega praca magazynu, nauczysz się dobierać środki transportu i opakowania, kompletować ładunki, wybierać dostawców i współpracować z klientami. Będziesz potrafił zidentyfikować pojawiające się w tych obszarach problemy, a następnie rozwiązywać je metodami inżynierskimi. Poznasz teoretyczne podstawy logistyki ale też przede wszystkim jej praktyczne zastosowania i narzędzia: programy komputerowe i technologie informatyczne. Jeśli masz analityczny umysł, interesują Cię zagadnienia transportu i organizowania, lubisz mierzyć się z problemami natury techniczno-organizacyjnej, te studia pomogą Ci rozwinąć swoje zalety i zdobyć tytuł inżyniera.

Specjalności:

  • Zarządzanie i inżynieria transportu
  • Inżynieria systemów logistycznych

Zarządzanie i inżyniera transportu

Współczesną gospodarkę światową determinuje wiele czynników a transport odzwierciedla dynamikę jej rozwoju.  Skuteczne zarządzanie procesami logistycznymi, przyczynia się do zwiększenia wydajności systemów transportowych globalnej gospodarki. Propozycja stworzenia tej specjalności była motywowana chęcią i potrzebą kształcenia studentów w odpowiedzi na obecne i przyszłe tendencje rynkowe, które wykazują duże zapotrzebowanie na pracowników i specjalistów w tej dziedzinie. Zarządzanie i Inżynieria transportu to specjalność ukierunkowana na wykorzystanie technologii i doświadczenia w projektowaniu i kontrolowaniu procesów zachodzących w transporcie. Jeżeli interesuje Cię zarządzanie procesami transportowymi i projektami logistycznymi, jeżeli chcesz dowiedzieć się i zrozumieć sieciowe struktury logistyki i łańcucha dostaw jak również poznać innowacyjne technologie wykorzystywane w transporcie bliskim i intermodalnym oraz magazynowaniu, to nasza specjalność jest właśnie dla Ciebie. Pozwolimy rozwinąć Ci własne umiejętności i nauczymy wykorzystywać narzędzia i metody w przyszłej pracy zawodowej.

Inżynieria procesów logistycznych

Specjalność inżynieria procesów logistycznych umożliwia studentom zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej odnośnie nowoczesnych metod, technik i narzędzi w zakresie analizy, projektowania, modelowania i doskonalenia procesów logistycznych.  Studenci w ramach specjalności poznają zasady organizacji i funkcjonowania procesów logistycznych w łańcuchach dostaw oraz zagadnienia kształtowania i realizacji złożonych (międzynarodowych) systemów logistycznych. Zajęcia na specjalności inżynieria procesów logistycznych mają walor praktyczny, na których w szczególności omawiane są metody oraz narzędzia i rozwiązania technologiczne wspomagające projektowanie i optymalizację procesów i projektów logistycznych.  Studenci w ramach specjalności mają możliwość zapoznania się z praktyczną realizacją i wspomaganiem procesów logistycznych przez zintegrowane systemy wspomagania zarządzania klasy ERP (Merit, SAP). Wiedza i umiejętności nabyte na specjalności będą umożliwiać studentom odgrywać rolę lidera w zakresie zarządzania procesami i systemami logistycznymi współczesnych przedsiębiorstw o różnym profilu działalności.

Strona kierunku: LOGISTYKA INŻYNIERSKA, Politechnika Częstochowska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Częstochowska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Częstochowa. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Logistyka w Opolu

Gdzie studiować kierunek logistyka w Opolu? Mają go w swoich ofertach edukacyjnych cztery…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia