Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia społeczne

Socjologia w Bydgoszczy

Wśród kierunków studiów społecznych socjologia ma historyczny prymat. Jeśli chcesz poznawać różne oblicza życia społecznego i życia społeczeństw pomyśl o tych studiach. Sprawdź, które uczelnie w Bydgoszczy mają wśród swoich propozycji kierunek socjologia?

Jeśli chcesz studiować kierunek socjologia w Bydgoszczy wyszukaliśmy dla Ciebie propozycję odpowiedniego kierunku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów UKW oferuje kandydatom studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia.

Socjologia na UKW w Bydgoszczy

Socjologia na UKW to propozycja dla osób, które interesują się badaniami ludzi, ich działań, relacjami oraz zjawiskami zachodzącymi w społeczeństwie. Studia socjologiczne pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy ludzkich zachowań, a także wyjaśnić przebieg procesów społecznych (także tych związanych z marketingiem czy sprzedażą). Uczą samodzielnego myślenia oraz kształtują zmysł obserwacji.

Praca po socjologii

Kończąc socjologię na UKW będziesz mógł podjąć pracę w agencjach badania rynku i opinii publicznej, także w organizacjach pozarządowych, placówkach kulturalnych, administracji rządowej i samorządowej. To kierunek umożliwiający szerokie perspektywy rozwoju zawodowego.

Absolwenci mogą tworzyć i realizować projekty finansowane przez Unię Europejską. Socjologowie UKW dobrze odnajdują się również w biznesie – w działach marketingu, agencjach reklamowych, Human Resources i Public Relations czy firmach zajmujących się mediami społecznościowymi.

Kierunek socjologia w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia