Kierunki studiów CzęstochowaNowerodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia społeczne

Studia społeczne w Częstochowie

Studia społeczne, kierunki studiów społecznych w Częstochowie to możliwość podjęcia nauki na takich m.in kierunkach jak: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, ANALITYKA I KREATYWNOŚĆ SPOŁECZNA, DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW, PRACA SOCJALNA. Większość kierunków tego rodzaju proponuje Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Studia społeczne to obszerna grupa kierunków, które mogą dać wykształcenie w takich obszarach wiedzy jak nauki o bezpieczeństwie, nauki o polityce, wiedzy o stosunkach międzynarodowych, kryminalistyce, pracy socjalnej czy wielu innych bardziej szczegółowych.

Dla kandydatów zainteresowanych którymś z tych obszarów najciekawsze propozycje w Częstochowie przygotował Uniwersytet Jana Długosza. Bezpieczeństwo narodowe, politologia, stosunki międzynarodowe to tylko niektóre z kierunków obecnych w ofercie UJD. Wśród uczelni niepaństwowych warto przeanalizować propozycje Akademii Polonijnej.

Bezpieczeństwo narodowe na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Nauk Społecznych UJD zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu nauk o bezpieczeństwie i mogą się specjalizować w ramach trzech obszarów.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo państwa
  • Bezpieczeństwo międzynarodowe
  • Polityka integracji i bezpieczeństwa

Lista wyszukanych przez nas kierunków o charakterze społecznym wyszczególniona została poniżej. Dowiedz się więcej!

Kierunki studiów społecznych w Częstochowie 2024

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia