Kierunki studiów SzczecinnewStudia logistyczneStudia SzczecinTop studiaTOP Szczecin

Logistyka w Szczecinie

Chcesz wybrać kierunek logistyka w Szczecinie? Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy ofertami poszczególnych szczecińskich uczelni wyższych? Przygotowaliśmy wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Szczecinie?

Kierunek logistyka prowadzą uczelnie publiczne: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT), Politechnika Morska w Szczecinie oraz jedna uczelnia niepubliczna – Uniwersytet WSB Merito Szczecin.

Logistyka na Uniwersytecie Szczecińskim (studia licencjackie)

Studia licencjackie na kierunku logistyka, które proponuje Uniwersytet Szczeciński, koncentrują się wokół zagadnień związanych z logistyką, zarządzaniem łańcuchami dostaw, gospodarką magazynową i transportem międzynarodowym. Absolwent potrafi posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu logistyki, ponadto posiada biegłą znajomość podstawowych narzędzi zarządzania oraz posługuje się systemami informatycznymi klasy ERP, MRP, CRM, WMS.

Specjalności:

 • Logistyka w biznesie
 • Projektowanie i eksploatacja systemów magazynowych
 • Transport międzynarodowy

Logistyka na Uniwersytecie Szczecińskim (studia inżynierskie)

W przypadku studiów inżynierskich na kierunku logistyka na Uniwersytecie Szczecińskim, studenci zapoznają się z  funkcjonowaniem współczesnego rynku usług logistycznych oraz nabywa umiejętności zastosowania innowacyjnych metod, instrumentów i narzędzi IT wykorzystywanych w pracy zawodowej:  systemów informatycznych klasy ERP, WMS, TMS, systemów do modelowania procesów logistycznych oraz projektowania infrastruktury. Na zajęciach laboratoryjnych student od strony praktycznej zapoznaje się z funkcjonowaniem rozwiązań automatycznych, konstrukcyjnych i cyfrowych stosowanych w nowoczesnych obiektach magazynowych, energetyce oraz w transporcie.

Specjalności:

 • Inżynieria transportu lądowego
 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Inżynieria systemów energetycznych

Logistyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Studiując kierunek logistyka, który prowadzi Politechnika Morska w Szczecinie, będziesz przygotowywać się do podejmowania optymalnych decyzji w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, finansowymi i informacjami w przedsiębiorstwie. Po studiach będziesz potrafić diagnozować i rozwiązywać problemy logistyczne oraz monitorować procesy gospodarcze. Procesy produkcyjne i transportowe nie będą miały przed Tobą tajemnic. Decyzje operacyjne i strategiczne dla funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa będą Twoją codziennością, będziesz doskonale rozumieć zmieniające się otoczenie gospodarcze i zasady konkurencji na rynku w tej branży.

Specjalności:

 • Logistyka przedsiębiorstw
 • Logistyka i zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym
 • Logistyka turystyki wodnej
 • Logistyka metropolitalna

Logistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Studia na kierunku logistyka, proponowane przez Wydział Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie , to oferta skierowana do osób,  które w szczególny sposób zainteresowane są problematyką związaną zarówno z technicznymi, jak i ekonomiczno-organizacyjnymi zagadnieniami efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw. Studiując na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie uzyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. technologii (magazynowych, informacyjnych, transportowych), organizacji i zarządzania procesami logistycznymi w transporcie  oraz oceny ich wpływu na jakość świadczonych usług.

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Wybierając logistykę na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu logistyki, transportu i spedycji. Praktyczny charakter zajęć zapewnia optymalne przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej. Poznasz narzędzia tworzenia przewagi konkurencyjnej dla współczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Nauczysz się zarządzać procesami i systemami logistycznymi, magazynem oraz organizacją dostaw i wdrażać nowoczesne rozwiązania logistyczne.

Specjalności:

 • Inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi
 • Logistyka i spedycja międzynarodowa
 • Logistyka w przedsiębiorstwie
 • Transport i usługi logistyczne
 • Transport Spedycja Magazynowanie
 • Logistyka i handel morski

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.


Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku prowadzonym przez szczecińskie uczelnie:

Kierunek logistyka w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Szczecin. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także: Studia logistyczne:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia