Elektroradiologia – studia w Łodzi

Twoje zainteresowania to anatomia i nowoczesne technologie? Wybierasz się na studia medyczne w Łodzi? Elektroradiologia może być świetną propozycją dla Ciebie!

Studia na kierunku elektroradiologia proponuje kandydatom Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Elektroradiologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Elektroradiologia to studia, na których zdobędziesz wiedzę i umiejętności z pogranicza nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Praktyczny i przyszłościowy kierunek pozwoli Ci podjąć pracę m.in. w zakładach diagnostyki obrazowej, zakładach medycyny nuklearnej, a także firmach z branży medycznej, które zajmują się dystrybucją urządzeń radiologicznych.

Absolwenci tego kierunku studiów uzyskają umiejętności obejmujące wykonywanie:

  • diagnostycznych badań radiologicznych (radiografia, mammografia, tomografia komputerowa),
  • badań magnetycznego rezonansu jądrowego,
  • obsługę aparatów do fluoroskopii i ultrasonografów,
  • procedur z zakresu medycyny nuklearnej,
  • procedur radioterapeutycznych.

W zakresie określonym obowiązującymi przepisami, absolwent elektroradiologii nabywa uprawnienia do wykonywania wymienionych wyżej procedur samodzielnie lub pod nadzorem lekarza specjalisty.

Absolwent może podejmować pracę w: zakładach diagnostyki  obrazowej, zakładach medycyny nuklearnej i zakładach radioterapii, w szkołach pomaturalnych o analogicznym profilu kształcenia, firmach dystrybuujących i serwisujących aparaturę radiologiczną oraz w nadzorze sanitarno-epidemiologicznym.

Ponadto, teoretyczna i praktyczna wiedza zdobyta podczas studiów I stopnia na kierunku elektroradiologia umożliwi absolwentom pełnienie funkcji kierowniczych zespołów pracowników elektroradiologii i realizacji  programów zapewnienia jakości w radiodiagnostyce.

Kierunek elektroradiologia w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dietetyka w Łodzi

Wybierasz się na studia dietetyczne w Łodzi? Które łódzkie uczelnie…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia