Uniwersytet Medyczny w Łodzi

uczelnia publiczna, Łódź

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce – zatrudnia ponad 1600 nauczycieli akademickich, w tym ponad 180 profesorów tytularnych, aktualnie w murach uczelni studiuje 8 500 osób – w tej liczbie ponad 300 studentów zagranicznych na studiach anglojęzycznych, a każdego roku podczas rekrutacji rejestruje się kilkanaście tysięcy kandydatów.

Al. Kościuszki 4; 90-419 Łódź
umed.pl/

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

studia I stopnia i studia jednolite magisterskie

Rekrutacja

Szczegółowe informacje znajdziecie w Uchwale Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – tutaj lub na stronie rekrutacja.umed.lodz.pl/

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi również rekrutację na studia na kierunku lekarskim w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej w roku 2024. UWAGA! Pamiętaj o zarejestrowaniu w systemie Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki. Jeśli interesuje Cię ta forma studiów sprawdź Uchwała nr 54/2023 z dnia 27 czerwca 2023 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia stacjonarne prowadzone w języku polskim na kierunku lekarskim w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej, rozpoczynające się w roku akademickim 2024/2025, dla kandydatów na żołnierzy zawodowych.

Na dwóch kierunkach w ramach studiów jednolitych magisterskich oraz studiów I stopnia uczelnia przewiduje przeprowadzenie naboru na studia w języku angielskim. Są to kierunki: kierunek lekarski oraz kierunek lekarsko-dentystyczny. Na studiach II stopnia w języku angielskim studiować będzie można biotechnologię.

Studia podyplomowe

Uczelnia prowadzi studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie Uczelni: okp.umed.pl/

Kontakt

Al. Kościuszki 4
90-419 Łódź
https://umed.pl/

Uniwersytet Medyczny w Łodzi - - aktualności z uczelni, rekrutacja na studia, kierunki

Lokalizacja

Studia w Łodzi i województwie łódzkim