Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia medyczneTOP ŁódźTop studia

Fizjoterapia w Łodzi

Fizjoterapia od kilku już lat znajduje się wśród topowych kierunków studiów w Polsce. Sprawdzamy, na której uczelni w Łodzi można przygotować się do zawodu fizjoterapeuty.

W Łodzi studia na kierunku fizjoterapia proponuje jedna uczelnia państwowa oraz dwie uczelnie niepaństwowe. Studia realizowane są jako studia jednolite magisterskie. Trwają 5 lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra. Uniwersytet Medyczny w Łodzi proponuje studia stacjonarne. Studia stacjonarne i niestacjonarne znaleźć można w ofercie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Poznaj propozycje i dokonaj najlepszego dla siebie wyboru.

Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

Fizjoterapia to specjalność w obrębie nauk medycznych, która cieszy się nieustanną popularnością, oraz zainteresowaniem. Studia na kierunku Fizjoterapia pozwolą na uzyskanie  wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do usprawniania osób niepełnosprawnych lub tych, które utraciły  sprawność ruchową w wyniku doznanego urazu, jak również tych którzy wymagają utrzymania odpowiedniego poziomu sprawności funkcjonalnej.

Fizjoterapia to studia dla Ciebie, jeżeli:

  • Interesują Cię dyscypliny nauki takie jak: nauki medyczne, nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej,
  • chcesz podjąć pracę jako terapeuta – np. w placówkach medycznych, ośrodkach opieki nad osobami niepełnosprawnymi czy ośrodkach sportowych,
  • pragniesz zdobyć wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą na wykonywanie szerokiej gamy specjalistycznych zabiegów usprawniających, jak również uzyskać przygotowanie merytoryczne i psychologiczne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi prowadzi studia na kierunku fizjoterapia w trybie stacjonarnym. Są to 5-letnie studia jednolite magisterskie, które pozwalają zdobyć kompletny zakres wiedzy i umiejętności w dziedzinach takich jak rehabilitacja czy fizykoterapia.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Medyczny w Łodzi – fizjoterapia

W procesie rekrutacji wymagane są następujące przedmioty:

  • Biologia, poziom co najmniej podstawowym – max 100 pkt*
  • Do wyboru: fizyka lub matematyka poziom co najmniej podstawowy – max 100 pkt*

*Kandydat może legitymować się poziomem rozszerzonym z danego przedmiotu, wówczas maksymalna liczba punktów wynosi 200.

Wymagania dodatkowe: umiejętność pływania.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w: podmiotach leczniczych, uzdrowiskach i sanatoriach, placówkach oświatowych i sportowych oraz gabinetach odnowy biologicznej. Przygotowywani są również do pracy z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę, wydolność i sportowcami (rehabilitacja sportowa).

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa oraz wydłużaniem długości życia popyt na usługi rehabilitacyjne i zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie się zwiększało.

Kierunek fizjoterapia w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia