Studia ścisłe w Łodzi

Studia ścisłe w Łodzi to przede wszystkim oferta Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej m.in. MATEMATYKA, FIZYKA, MATEMATYKA STOSOWANA, BIOTECHNOLOGIA.

Miłośnicy nauk ścisłych będą zadowolenie z oferty, jaką przygotowały dla nich w tym zakresie łódzkie uczelnie. Głównie te państwowe: Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. Tradycyjnie znajdziecie dla siebie propozycję studiów matematycznych i fizycznych. Chętni mogą też zastanowić się nad podjęciem nauki na kierunku biotechnologia.

Matematyka na Uniwersytecie Łódzkim

Kierunek studiów matematyka, prowadzony przez Uniwersytet Łódzki, jest przeznaczony dla wszystkich uzdolnionych matematycznie studentów, zainteresowanych wykorzystaniem matematyki w dalszej pracy zawodowej, zarówno w sferze edukacyjnej, jak i w finansach, bankowości czy przemyśle.

Ideą studiów jest przekazywanie studentom wiedzy i umiejętności dotyczących podstawowych gałęzi współczesnej matematyki. Studia te dają wykształcanie na poziomie ogólnoakademickim o dużym potencjale wykorzystania go w praktyce. Poza solidnymi podstawami z logiki i teorii mnogości, algebry, geometrii, topologii i analizy matematycznej, student uzyskuje konkretne umiejętności na wybranej specjalności.

Specjalności:

  • Matematyka finansowa i aktuarialna,
  • Nauczycielska w zakresie matematyki,
  • Matematyka ogólna,
  • Matematyka teoretyczna,
  • Financial Mathematics.

Fizyka – studia na Uniwersytecie Łódzkim

Studia na kierunku fizyka otwierają przed absolwentami perspektywy zawodowe nie tylko w sektorach związanych z fizyką, ale także w bankowości, czy IT.

Kierunek fizyka ma w swojej ofercie Uniwersytet Łódzki (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ). Studiowanie na tym kierunku daje uniwersalne przygotowanie w zakresie nauk fizycznych i dziedzin pokrewnych, w tym przede wszystkim solidne przygotowanie matematyczne. Studenci nabywają umiejętności przeprowadzania eksperymentów, analizy danych, konstruowania modeli teoretycznych, jak również stosowania różnorodnych metod komputerowych oraz zaawansowanych technik obliczeniowych.

W ramach kierunku fizyka oferowane są cztery ścieżki dydaktyczne (wybór ścieżki następuje po pierwszym roku studiów):

  • Fizyka,
  • Astrofizyka,
  • Nanotechnologia,
  • Fizyka medyczna.

Dowiedz się więcej o innych kierunkach z grupy studia ścisłe w Łodzi. Ich listę znajdziesz poniżej.

Kierunki studiów ścisłych w Łodzi 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Łódź. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Matematyka w Łodzi

Studia na kierunku matematyka pozwalają zdobyć ogólną wiedzę matematyczną oraz…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia