Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia filologiczne

Angielski język biznesu – Politechnika Częstochowska

Studia na kierunku angielski język biznesu to jedna z kilku propozycji studiów nietechnicznych na Politechnice Świętokrzyskiej. Poznaj szczegóły dotyczące tego kierunku.

Politechnika Częstochowska to nie tylko studia techniczne i ścisłe. Jeśli myślisz o tym, by połączyć umiejętności językowe z interdyscyplinarną wiedzą z zakresu ekonomii, prawa i mechanizmów życia gospodarczego, to kierunek angielski język biznesu na Wydziale Zarządzania PCz może być dla Ciebie strzałem w przysłowiową dziesiątkę!

Studia umożliwiają biegłe opanowanie specjalistycznego języka angielskiego. Jako student tego kierunku będziesz miał możliwość poznania nowoczesnych technologii informacyjnych w tłumaczeniu specjalistycznym. Ćwiczenia tłumaczeniowe i praktyki specjalistyczne przygotują Cię do pracy w charakterze specjalisty w zakresie komunikacji lingwistycznej w biznesie. Warto także wspomnieć o tym, że będziesz miał możliwość nauki drugiego języka obcego.

Aby mieć pewność, że uczysz się tego, co rzeczywiście wykorzystasz w przyszłej pracy zawodowej, program studiów przygotowany został we współpracy z Radą Biznesu, która dba o to, by zakres merytoryczny kierunku odpowiadał aktualnym wymaganiom rynku. Nabyte umiejętności pozwolą Ci dostosować się do pracy w multikulturowym i dynamicznie zmieniającym się środowisku zawodowym.

Po ukończeniu studiów możesz podjąć zatrudnienie m.in. w:

  • przedsiębiorstwach działających na rynku międzynarodowym lub prowadzących wymianę handlową z zagranicą,
  • jednostkach administracji publicznej zorientowanych na współpracę międzynarodową,
  • biurach podróży, hotelach i jednostkach gastronomicznych,
  • firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych współpracujących z partnerami zagranicznymi,
  • instytucjach Unii Europejskiej,
  • dziale marketingu, logistyki, obsługi klienta w firmach o charakterze międzynarodowym, a także zróżnicowanych kulturowo,
  • agencjach reklamowych i public relations,
  • przedsiębiorstwach logistycznych.

Jeżeli jednak nie będzie interesować Cię praca w sektorze biznesowym, alternatywą będzie podjęcie zatrudnienia w instytucjach kulturowych czy biurach tłumaczeń. Umiejętności nabyte w trakcie studiów sprawią, że staniesz się pożądanym absolwentem dla przyszłych pracodawców i będziesz mógł dopasować swoją ścieżkę zawodową do swoich oczekiwań i potrzeb.

Strona kierunku: ANGIELSKI JĘZYK BIZNESU , Politechnika Częstochowska

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – REKRUTACJA NA STUDIA

Studia na kierunku filologia angielska to nie jest jedyna propozycja studiów filologicznych w Częstochowie. Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia filologiczne Częstochowie. Chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji językowych na studiach w Polsce, zobacz – studia filologiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia