Studia filologiczne w Siedlcach

Studia filologiczne w Siedlcach oferuje przyszłym studentom Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Kandydaci mają do wyboru popularną w rekrutacji filologię angielską oraz dla miłośników polskiej literatury i rodzimego języka – filologię polską.

Wybór kierunków filologicznych w Siedlcach nie jest duży. Państwowa uczelnia – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny pozwala na zaspokojenie ambicji poznania języka angielskiego na wysokim poziomie.

Absolwenci specjalności filologia angielska z uprawnieniami nauczycielskimi zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego, a także podstawową wiedzę z zakresu literatury, historii i kultury angielskiego obszaru językowego. Zdobywają kwalifikacje do nauczania przedmiotu język angielski na poziomie szkoły podstawowej.

Dodatkowo na kierunku filologia są specjalności:

język angielski w biznesie z translatoryką

Absolwenci specjalności język angielski w biznesie z translatoryką zdobywają umiejętności w zakresie języka angielskiego, a także gruntowną wiedzę z zakresu kulturoznawstwa anglojęzycznego, biznesu oraz translatoryki, co jest atutem w komunikacji i wymianie międzynarodowej.

lingwistyka stosowana

Absolwenci specjalności lingwistyka stosowana zdobywają znajomość języka angielskiego oraz rosyjskiego albo niemieckiego w mowie i piśmie. Nauka języka rosyjskiego/niemieckiego rozpoczyna się od poziomu dla początkujących. Absolwenci wyposażeni są również w niezbędną wiedzę z zakresu historii i kultury anglojęzycznego i rosyjskojęzycznego lub niemieckojęzycznego obszaru językowego. 

filologia polska

Filologia polska to kierunek, który umożliwia studentom wszechstronny dostęp do rozległej wiedzy humanistycznej (język i literatura), dając zarazem praktyczne kwalifikacje i sprawności poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Kandydaci mają do wyboru specjalności:

  • filologia dla aktorstwa i nowych mediów
  • kreatywne pisanie i edycje cyfrowe
  • Specjalność nauczycielska

Kierunki studiów filologicznych w Siedlcach

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Siedlce. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia