Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia KielceStudia logistyczneTOP KielceTop studia

Logistyka w Kielcach

Jeśli interesują Cię studia logistyczne i zastanawiasz się, czy można studiować logistykę w Kielcach, do rozwiązania Twoich wątpliwości może przyczynić się lektura tego artykułu.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Kielcach?

Kierunek logistyka prowadzą dwie kieleckie publiczne uczelnie wyższe: Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Sprawdź czym się różnią proponowane przez te uczelnie studia.

Logistyka na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach

Absolwenci kierunku logistyka, który prowadzi Politechnika Świętokrzyska, będą posiadać wiedzę merytoryczną z zakresu przedmiotów podstawowych i technicznych oraz wiedzę dotyczącą podstaw nauk ekonomicznych, zarządzania i informatyki, a także umiejętności menedżerskie. Będą wyposażeni we wszechstronną i zaawansowaną wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, procesów zachodzących w logistycznym łańcuchu dostaw, logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji oraz recyklingu, infrastruktury logistycznej oraz procesów transportowych.

Specjalności:

  • Zarządzanie logistyczne
  • Projektowanie systemów logistycznych

Logistyka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

Głównym celem kształcenia na kierunku studiów logistyka, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, jest ukształtowanie sylwetki absolwenta posiadającego określony zasób wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych w organizacjach, sektora usług logistycznych (branża TSL i KEP) oraz umiejętności menedżerskie. Studia przygotowują do projektowania procesów logistycznych i zarządzania systemami logistycznymi w organizacjach ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw.

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Kielce. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia