Studia ekonomiczne w Siedlcach

Choć Siedlce to dość niewielkie miasto na akademickiej mapie Polski, to i w nim można zdobyć wykształcenie ekonomiczne. Sprawdź, na jakiej uczelni!

Siedlce nie należą do grupy dużych polskich ośrodków akademickich – w mieście mieszczą się zaledwie dwie uczelnie. Na szczęście na osób zainteresowanych studiami na kierunkach ekonomicznych jedna z nich – Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa – prowadzi kierunek FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ.

Collegium Mazovia tak opisuje prowadzony kierunek:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość mają profil praktyczny. Osoby, które zdecydują się podjąć studia na tym kierunku zdobędą wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz funkcjonowania instytucji finansowych i banków. Nabędą umiejętność ewidencji operacji gospodarczych oraz oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych. Będą potrafiły analizować i interpretować zjawiska z zakresu finansowych mechanizmów funkcjonowania współczesnej gospodarki rynkowej, jej instytucji i podmiotów gospodarczych. Zdobędą praktyczne przygotowanie do zarządzania finansami przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz samorządu terytorialnego.

Kierunki studiów ekonomicznych w Siedlcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Siedlcach. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Siedlcach:

Studia w Siedlcach

Kierunki studiów w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uczelnie Siedlce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia