Kierunki studiów SzczecinNoweStudia informatyczneStudia SzczecinTop studiaTOP Szczecin

Informatyka w Szczecinie

Zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą IT? Dobrym pierwszym krokiem w tym kierunku jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia! Sprawdź, czy uczelnie w Szczecinie przygotowały dla Ciebie ciekawe propozycje kierunku informatyka?

Na studiach informatycznych świetnie odnajdą się osoby o ścisłych umysłach z dużą dozą wyobraźni – informatycy często rozwiązują bowiem problemy i tworzą modele zjawisk na wysokim poziomie abstrakcji. Jeśli niestraszna Ci jest odrobina matematyki i czujesz się komfortowo w pracy na komputerze, to czytaj dalej o kierunku informatyka!

Warto pamiętać, że wiedza kierunek informatyka to tylko jeden z wielu oferowanych w dziedzinie informatyki. Aby poznać inne możliwości studiów informatycznych sprawdź artykuł Studia informatyczne w Szczecinie.

Czego można nauczyć się na studiach na kierunku informatyka?

Podstawą studiów na kierunku informatyka jest oczywiście programowanie w językach takich jak C++, Python i Java, które umożliwia przekazywanie komputerowi komend, które ten ma wykonać. Do efektywnego przetwarzania i analizy informacji potrzebne są jednak odpowiednie modele i abstrakcje, które oparte są na modelach matematycznych. Matematyka, a w szczególności matematyka dyskretnaanaliza matematyczna i statystyka, pozwalają również zrozumieć procesy zachodzące w trakcie wykonywania zadań przez komputer. Studentów uczy się również algorytmiki oraz świadomego korzystania z komputera i jego zasobów w ramach przedmiotów takich jak Systemy Operacyjne czy Bazy Danych.

Jak wygląda sytuacja absolwentów informatyki na rynku pracy?

Absolwenci informatyki należą do jednej z najlepiej pozycjonowanych grup osób, które skończyły studia wyższe – branża IT oferuje możliwość pracy przy interesujących projektach, wdrażając nowoczesne mechanizmy zarządzania pracą jak SCRUM. Co więcej, zarobki osób pracujących w branży IT należą do grupy najlepiej zarabiających w Polsce. Absolwentów informatyki najczęściej można spotkać na takich stanowiskach jak Programista, Administrator/ DevOps, QA/ Tester, Project Manager/ Product Owner.

Informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Kierunek prowadzony przez Wydział Informatyki ZUT znajdziecie propozycję trzech specjalności w ramach, której istnieje dodatkowo możliwość profilowania swojej sylwetki jako absolwenta. Te trzy specjalności wraz z informacją o profilach to:
Specjalność 1: Inżynieria Komputerowa (Computer Engineering)
Profil 1: Systemy wbudowane (Embedded Systems Development)
Profil 2: Sieci komputerowe (Computer Network)
Specjalność 2: Inżynieria Oprogramowania (Software Engineering)
Profil 1: Programowanie i wytwarzanie oprogramowania (Programming and Software Development)
Profil 2: Projektowanie i programowanie systemów równoległych, sieciowych i rozproszonych (Parallel, Networking and Distributed Systems Design and Programming)
Specjalność 3: Inżynieria Systemów Informacyjnych (Information Systems Engineering)
Profil 1: Systemy webowe (Programming and Web Systems Development)
Profil 2: Integrator systemów informatycznych (IT Systems Integrator)

Alternatywą dla podjęcia studiów na kierunku informatyka może być propozycja studiów na kierunku teleinformatyka.

Obserwując rozwój technik informatycznych i telekomunikacyjnych w ostatnim dziesięcioleciu nie sposób nie zauważyć postępującego zbliżenia tych dziedzin. Jest to szczególnie widoczne w zakresie zastosowań sieci informatycznych oraz urządzeń mobilnych. Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych oraz stosowanie zaawansowanych metod informatycznych w wielu systemach techniki wymagają wykształcenia specjalistów posiadających specyficzną wiedzę z zakresu zastosowań informatyki, ze szczególnym uwzględnieniem telekomunikacyjnych urządzeń mobilnych, czyli specjalistów w zakresie teleinformatyki. Nowy kierunek, unikatowy w skali kraju, został stworzony z myślą o przygotowaniu takich właśnie specjalistów, potrafiących wykorzystać szeroką wiedzę z informatyki w połączeniu z umiejętnością jej zastosowania w różnych obszarach życia i techniki, takich jak automatyka, medycyna, metrologia, multimedia, telekomunikacja, usługi, zarządzanie itp. 

Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Studia informatyczne na Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie to propozycja studiów inżynierskich i możliwość wyboru jednej z kilku specjalności:

 • Inżynieria sieci komputerowych
 • Front-end Developer
 • Multimedia i grafika komputerowa
 • Programowanie
 • Software Development
 • Sztuczna inteligencja

Rynek informatyczny w Szczecinie jest nazywany „zagłębiem IT”. Nasze miasto oferuje bardzo dużą liczbę miejsc pracy osobom z branży informatycznej. Swoje oddziały mają tutaj międzynarodowe korporacje, które poszukują specjalistów z zakresu e-commerce, wdrażania systemów informatycznych, czy też zarządzania projektami

Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie

Uczelnia stawia również na kształcenie inżynierów. Zapisując się na trwające 7 semestrów (3,5 roku) inżynierskie studia informatyczne w Szczecinie możesz wybrać odpowiedni dla siebie tryb studiów. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie (od poniedziałku do piątku), a także niestacjonarnie (zjazdy odbywają się w wybrane weekendy).

Obecnie proponowane są następujące specjalności:

 • game design,
 • grafika komputerowa,
 • inżynier aplikacji i systemów mobilnych,
 • inżynier systemów informatycznych

Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku informatyka i ekonometria umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, rachunkowości, informatyki ekonomicznej oraz umiejętności praktycznych w obszarze projektowania, programowania, wdrażania systemów informatycznych, administrowania sieciami komputerowymi, stosowania technologii internetowych oraz wszechstronnych biznesowych analiz statystycznych.

Po ukończeniu studió otwierają się przed absolwentami bardzo ciekawe perspektywy zawodowe. Pracują oni często jako:

 • projektanci multimedialni wizerunku firmy,
 • projektanci lub programiści systemów informatycznych,
 • administratorzy serwisów internetowych,
 • analitycy biznesowi IT,
 • doradcy ds. systemów informatycznych w organizacji,
 • administratorzy sieci komputerowej,
 • samodzielni przedsiębiorcy e-biznesu, konsultingu, usług IT,
 • specjaliści w służbach statystyki publicznej

Kierunek informatyka w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Szczecin. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również: studia informatyczne Szczecin

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia