Kierunki studiów Toruńrodzaje studiów ToruńStudiaStudia społeczneStudia Toruń

Studia społeczne w Toruniu

Studia społeczne w Toruniu to możliwość podjęcia nauki na takich m.in kierunkach jak: bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, nauki o rodzinie. Dobre dla siebie propozycje znajdziecie m.in. na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK oraz toruńskich uczelniach niepublicznych.

Studia społeczne – społeczne kierunki studiów – ma w swojej ofercie przede wszystkim Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciekawe propozycje z tego zakresu znajdziesz także na toruńskich uczelniach prywatnych.

Socjologia na UMK w Toruniu

Studia na kierunku socjologia, które proponuje kandydatom UMK, uczą krytycznego spojrzenia i samodzielnego myślenia, ale dają też umiejętności prowadzenia badań społecznych, rozumienia mechanizmów postępowania ludzi w różnych sytuacjach, zdolność wyjaśniania procesów społecznych, czy wreszcie znajomość specjalistycznych programów komputerowych i języków obcych.

Socjologia to dyscyplina naukowa, która pozwoli Ci zrozumieć mechanizmy funkcjonowania świata, w którym żyjesz. Skąd biorą się nierówności? Czy możliwy jest świat bez konfliktów? Dlaczego raczej dostosowujemy się do otoczenia, niż zmieniamy świat wokół siebie? Dlaczego jedni słuchają opery, a inni disco polo? Czy da się przewidzieć zachowania ludzi? Czy coraz mniej ludzi jest religijnych? Socjologowie szukają odpowiedzi na te i na inne, podobne pytania. Ponieważ socjologia jest nauką empiryczną, odpowiedzi te pytania zazwyczaj opierają się na rozmaitych danych zbieranych w trakcie badań.

UMK w Toruniu

Perspektywy zawodowe – absolwenci są zatrudniani jako:

  • pracownicy firm badania rynku i opinii społecznej,
  • pracownicy administracji państwowej i samorządowej,
  • specjaliści od kontaktów interpersonalnych w przedsiębiorstwach,
  • autorzy i wykonawcy różnych projektów m.in. finansowanych przez UE,
  • dziennikarze i pracownicy mediów,
  • analitycy,
  • pracownicy organizacji pozarządowych,
  • pracownicy branży reklamowej,
  • pracownicy działów marketingu i promocji (PR),
  • pracownicy domów pomocy społecznej, ośrodków dla ludzi bezdomnych i uzależnionych czy ośrodków rehabilitacyjnych.

Sprawdź społeczne kierunki studiów na UMK, jak również inne propozycje przygotowane przez toruńskie uczelnie niepubliczne:

Kierunki studiów społecznych w Toruniu 2024

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia