Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Lublin

Muzykologia – studia w Lublinie

Studia na kierunku muzykologia, które przygotowują badaczy kultury muzycznej to w Lublinie propozycja jednaj z uczelni. Dowiedz się więcej o tej ciekawej propozycji studiów dla miłośników muzyki.

Muzykologia to kierunek studiów, który przygotowuje do aktywności zawodowej w zakresie badacza kultury muzycznej, etnomuzykologa, dziennikarza muzycznego, krytyka muzycznego i prelegenta, eksperta w dziedzinie budowy i konserwacji organów, edytora wydawnictw muzycznych i muzykologicznych, pedagoga muzycznego, muzyka kościelnego, tj. dyrygenta chóru, kantora, organisty, animatora życia muzycznego.

Studia w Lublinie można podjąć na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Kwalifikacja na podstawie konkursu świadectw dojrzałości.

Konkurs świadectw dojrzałości – punktowane oceny z egzaminów pisemnych ze świadectwa dojrzałości:

a) język polski (30% wyniku końcowego)

b) historia lub historia sztuki, lub historia muzyki, lub matematyka, lub biologia, lub wiedza o społeczeństwie, lub geografia, lub język łaciński i kultura antyczna, lub filozofia (30% wyniku końcowego); jeżeli kandydat zaliczył więcej niż jeden spośród wymienionych przedmiotów, punktuje się ten, z którego uzyskał najlepszy wynik

c) sprawdzian uzdolnień muzycznych w zakresie poczucia rytmu oraz predyspozycji słuchowych i głosowych (40% wyniku końcowego)

Kierunek muzykologia w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Lublin. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia