Kierunki studiów PoznańnewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Poznań

Japonistyka w Poznaniu

Fascynuje Cię japonistyka, język japoński, kultura “kraju kwitnącej wiśni”? Swoje pasje i zainteresowania możesz rozwijać w idealnym miejscu, jakim jest poznański ośrodek akademicki. Gdzie studiować japonistykę w Poznaniu?

Marzysz o tym, by studiować na kierunku japonistyka w Poznaniu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Ten kierunek prowadzą dwie poznańskie uczelnie wyższe: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogusława Lindego w Poznaniu.

Japonistyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM)

W programie studiów japonistycznych na UAM w Poznaniu dominują zajęcia z praktycznej nauki języka japońskiego. Równolegle przez cały czas trwania studiów prowadzone są oddzielne zajęcia z nauki pisma japońskiego.

Oprócz nauki języka studenci mają możliwość pogłębienia wiedzy o kulturze i cywilizacji Japonii. Wśród przedmiotów kierunkowych znajdą również wykłady z literatury i historii Japonii oraz zajęcia z zakresu gramatyki języka japońskiego i starojapońskiego. Oferta studiów obejmuje także zajęcia z translatoryki, podczas których studenci doskonalą swoje umiejętności w zakresie tłumaczenia tekstów prasowych, literackich, specjalistycznych lub naukowych.

Japonistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu (WSJO)

Program nauczania na kierunku japonistyka we WSJO w Poznaniu zakłada przewagę zajęć praktycznych, pozwala na osiągnięcie biegłości w języku japońskim, wspartej intuicyjną świadomością językową, zdolnością poruszania się w różnych rejestrach języka, mocnym osadzeniem w realiach współczesnej Japonii w obszarze tradycji, współczesnej kultury i współczesnego społeczeństwa.

Atuty tych studiów to program zorientowany na język współczesny, z przewagą zajęć praktycznych o charakterze ćwiczeniowym i warsztatowym, wzbogacony o blok praktyk zawodowych organizowanych przez Uczelnię.

Taki program pozwala nie tylko uzyskać biegłość w języku japońskim w komunikacji codziennej oraz w relacjach zawodowych, ale również rozwija kwalifikacje zawodowe i umiejętności miękkie zaliczane do kompetencji przyszłości. Dydaktyka we WSJO wspierana jest nowoczesną technologią, w tym rozwiązaniami distance learning.

Kierunek japonistyka w Poznaniu

O kierunkach filologicznych w Poznaniu dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia