Prawo w Toruniu

Studia jednolite magisterskie na kierunku prawo należą do jednych z najchętniej wybieranych w skali całego kraju. Atrakcyjne perspektywy zawodowe sprawiają, że studia te chętnie wybierają również kandydaci w Toruniu. Postanowiliśmy sprawdzić, które toruńskie uczelnie dają możliwość studiowania na kierunku prawo.

Gdzie studiować kierunek prawo w Toruniu?

Jeśli chcesz studiować prawo jako studia jednolite magisterskie zainteresuje Cię na pewno propozycja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UMK jest danie absolwentowi takiego poziomu kultury prawniczej i takiego zasobu pojęć podstawowych z różnych dyscyplin prawa, żeby mógł on swobodnie posługiwać się normami prawnymi jako narzędziem regulacji stosunków społecznych, niezależnie od tempa zmiany konkretnych przepisów.

Absolwent zyskuje wiedzę umożliwiającą pracę na rozmaitych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania, a także ma możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez uzyskiwanie uprawnień do pełnienia obowiązków w organach wymiaru sprawiedliwości, administracji itd.

Prawo w biznesie to studia licencjackie, które w swojej ofercie posiada Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Ciekawe perspektywy rysują się przed absolwentami tego kierunku. Jest on kompleksowym przygotowaniem do obsługi biznesu, uwzględniającej aspekty prawne, ekonomiczne, finansowe, rachunkowe i zarządcze. Na kierunku proponowane są różne specjalności w tym jedna w języku angielskim

  • International business
  • Kadry i płace
  • Prawo i zarządzanie w praktyce
  • Prawo podatkowe w praktyce
  • Prawo urzędnicze

Uczelnie prowadzące kierunek prawo w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia prawnicze w Toruniu. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia