Kierunki studiów WrocławnewStudia prawniczeStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Administracja we Wrocławiu

Chcesz studiować na jednym z najbardziej popularnych kierunków prawniczych? Sprawdź ofertę wrocławskich szkół wyższych i zobacz, które uczelnie oferują studia na kierunku administracja.

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Poznaj propozycje na kilku uczelniach we Wrocławiu.

Administracja – Uniwersytet Wrocławski

Administracja to studia dla tych, którzy w przyszłości chcą pracować w organach państwa, samorządu terytorialnego i administracji podmiotów gospodarczych.

Uniwersytet Wrocławski proponuje 4. specjalizacje:

  • bezpieczeństwo wewnętrzne
  • administracja europejska
  • samorząd terytorialny
  • administracja sektora publicznego

Bezpieczeństwo wewnętrzne – jeżeli jesteś zainteresowany problematyką bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego, znalazłeś idealne studia. Nauczysz się tu zarządzania bezpieczeństwem w dużych strukturach i dowiesz się, jak działać w sytuacjach kryzysowych oraz jak minimalizować zagrożenia.

Administracja europejska – to specjalność dla tych, którzy interesują się prawem wspólnotowym i chcą wiedzieć, jak funkcjonują urzędy w krajach unijnych. W trakcie nauki poznasz także prawo gospodarcze UE i międzynarodowe prawo inwestycyjne. Nauczysz się również zarządzania projektami unijnymi.

Samorząd terytorialny – oprócz przedmiotów kierunkowych, dzięki którym poznasz różnorodne dziedziny administracji oraz wybrane aspekty prawa i ekonomii, zgłębisz także problematykę samorządu terytorialnego w szerokiej perspektywie. To specjalność dla tych, którzy chcą pracować w urzędach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Administracja sektora publicznego – tutaj poznasz zasady działania administracji państwowej, a oprócz wybranych elementów z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych i społecznych – także prawo podatkowe, podstawy rachunkowości oraz zarządzanie projektami unijnymi. Będziesz mógł pracować jako specjalista w strukturach administracji rządowej i samorządowej.

W procesie rekrutacji uczelnia uwzględnia wyniki z matury z takich przedmiotów jak: do wyboru jeden spośród: historia lub matematyka(1) oraz dowolny język obcy (0,4) oraz do wyboru jeden spośród: wiedza o społeczeństwie, język polski, geografia (0,5). W nawiasach współczynniki dla poziomu rozszerzonego.

Administracja – Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław

Jedne z kilku we Wrocławiu studiów z zakresu administracji na uczelni niepublicznej. To oczywiście przygotowanie do pracy w administracji różnego szczebla. Podstawowe atuty studiów:

  • Możliwość pracy z ekspertami z obszarów administracji, prawa, ekonomii i polityki
  • Problemy rozwiązujesz metodą projektu w warunkach zbliżonych do autentycznego środowiska zawodowego
  • Zajęcia mają charakter konwersatoriów i warsztatów, co pozwoli Ci na stałe rozwijanie i sprawdzanie umiejętności w praktyce
  • Wykształcisz zdolności myślenia abstrakcyjnego i analitycznego oraz hierarchizowania możliwych rozwiązań.

DSW proponuje na kierunku administracja specjalności:

Kierunek administracja we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Prawo we Wrocławiu

Wśród kierunków prawniczych największy prestiż mają jednolite studia magisterskie na…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia