Psychologia w Poznańskiej Akademii Medycznej w Poznaniu
Kształcenia w Poznańskiej Akademii Medycznej w Poznaniu przebiega na kierunku psychologia w ramach studiów jednolitych magisterskich. Ten cieszący się tak dużym zainteresowaniem wśród kandydatów kierunek daje absolwentom szerokie możliwości zatrudnienia.
Na kierunku psychologia oferowanym przez PAM w Poznaniu można od czwartego roku studiów podjąć naukę na jednej z proponowanych specjalności:
- psychologia kliniczna
- psychologia wychowawcza
- Psychologia zdrowia
- Psychologia mediów i komunikacji
Dowiedz się więcej o specjalnościach:
Psychologia kliniczna
W ramach specjalności student nabywa gruntowną wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania jednostki w różnych środowiskach i grupach społecznych. Umie korzystać z narzędzi diagnostycznych stosowanych w diagnozie neuropsychologicznej oraz potrafi właściwie zinterpretować uzyskane wyniki. Absolwent potrafi zaprojektować i zrealizować działania w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii osób w różnym wieku oraz z różnymi dysfunkcjami.
Psychologia wychowawcza
W ramach specjalności student nabywa wszechstronną, pogłębiona wiedzę z zakresu psychologii rozwoju jednostki oraz sposobów jej funkcjonowania w różnych środowiskach i grupach społecznych.
Student potrafi zaprojektować i zrealizować działania w zakresie pracy indywidualnej oraz pracy w grupie. Zna i umie wykorzystywać psychologiczne narzędzia diagnostyczne oraz prowadzi działania psychoterapeutyczne w zakresie wsparcia jednostki, w tym jednostki o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Psychologia zdrowia
Celem studiów jest kształcenie psychologów pracujących w placówkach opieki zdrowotnej i zdrowia psychicznego w zakresie wsparcia i pomocy psychologicznej, promocji zdrowego stylu życia, edukacji zdrowotnej, profilaktyki i prewencji chorób.
W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z opartą na dowodach, aktualną i praktyczną wiedzą na temat psychologicznych aspektów wspierania osób z chorobami przewlekłymi i pacjentów w procesie rehabilitacji oraz ich rodzin.
Uczestnicy studiów dowiedzą się jak motywować do zmiany stylu życia i jak wspierać osoby chore przewlekle w procesie terapii. Program studiów obejmuje ponadto przygotowanie do projektowania i realizacji programów prozdrowotnych dla różnych środowisk i segmentów populacji.
Podstawową korzyścią wynikającą z ukończenia studiów jest pogłębienie wiedzy w zakresie psychologicznych uwarunkowań zdrowia, choroby i leczenia oraz rozwijanie kompetencji w zakresie wsparcia psychologicznego pacjentów i ich rodzin.
Kierunek Psychologia zdrowia umożliwia rozwijanie kompetencji w zakresie: diagnozy psychologicznej, wsparcia psychologicznego pacjentów i ich rodzin, terapii psychologicznej, komunikacji medycznej w zespole, komunikacji z pacjentem i z rodziną pacjenta.
Program studiów obejmuje również nowe zagadnienia w opiece nad pacjentem tj. wykorzystanie nowych technologii komunikacyjnych w pracy psychologa, uczestnictwo psychologa w opiece koordynowanej w zespołach interdyscyplinarnych.
Psychologia mediów i komunikacji
Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do realizacji zadań w zakresie wsparcia i pomocy psychologicznej związanej z komunikacją (w tym również z komunikacją w mediach społecznościowych), promocji dobrych praktyk w zakresie komunikowania się, edukacji związanej z płaszczyzną dialogu w małżeństwie, szkole, miejscu pracy, profilaktyki i prewencji problemów dotyczących porozumiewania się.
Ponadto słuchacze uzyskają kompetencje i wiedzę w obszarze badania, diagnozowania i pomocy związanej z wpływem mediów tradycyjnych i nowych mediów na sferę emocjonalną, poznawczą i relacje międzyludzkie współczesnego człowieka.
W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z opartą na dowodach, aktualną i praktyczną wiedzą na temat psychologicznych aspektów wspierania umiejętności komunikacji i dialogu z uwzględnieniem różnorodnych form komunikacji medialnej.
Uczestnicy studiów dowiedzą się jak identyfikować, interpretować i rozwiązywać problemy komunikacyjne, oraz jak pomagać m.in. ofiarom przemocy w mediach społecznościowych, czy też osobom uzależnionym od korzystania z Internetu.
Podstawową korzyścią wynikającą z ukończenia studiów jest pogłębienie wiedzy w zakresie psychologicznych uwarunkowań funkcjonowania komunikacji i mediów, a także w zakresie wsparcia, jakiego coraz częściej potrzebują ludzie żyjący w dzisiejszej obfitującej w możliwości, ale zarazem złożonej rzeczywistości medialnej. Specjalność Psychologia mediów i komunikacji umożliwia rozwijanie kompetencji w zakresie: diagnozy psychologicznej, wsparcia psychologicznego w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych i medialnych, oraz terapii psychologicznej. Absolwenci będą szczególnie poszukiwanymi specjalistami i ekspertami w zakresie komunikacji, komunikacji wewnętrznej, public relations itp.
Strona kierunku: PSYCHOLOGIA , Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I
Źródło informacji: materiały PAM
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Psychologia w Poznaniu
Badania UX – Collegium Da Vinci w Poznaniu
Psychologia na SWPS w Poznaniu (studia licencjackie)
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:
Studia w Poznaniu
Kierunki studiów w Poznaniu
Rekrutacja na studia w Poznaniu
Uczelnie Poznań
Udostępnij