Kierunki studiów OpolenewStudia humanistyczneStudia Opole

Game Studies w Opolu

Studia na kierunku game studies poświęcone są grom w kontekście kultury i antropologii. To również doskonała okazja, żeby nauczyć się tworzyć gry. Te unikatowe studia proponuje kandydatom w nowym roku akademickim Uniwersytet Opolski.

Kierunek studiów Game Studies, prowadzony przez Uniwersytet Opolski, kształci w zakresie wiedzy i umiejętności związanych z umocowaniem gier w spektrum badań kulturowych i antropologicznych, zarówno w zakresie ludologicznym jak i narratologicznym.

Absolwent będzie dodatkowo posiadał wiedzę dotyczącą tworzenia programów i sekwencji kodów w poznanych językach programowania; treści graficznych, designu. 

Student nauczy się tworzenia gierich projektowania, programowania i kreowania zawartości graficznej oraz tekstualnej.

Posiądzie umiejętność analizy gier jako tekstów kultury i produktu na rynku wydawniczym oraz praktyczne kompetencje związane z procesem kreatywnym i wydawniczym w zakresie rynku gier wideo, planszowych, bitewnych, karcianych i innych. Uszczegółowienie i pogłębienie wiedzy zapewniają zajęcia fakultatywne, wybierane przez studenta z puli oferowanej przez Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa oraz inne wydziały Uniwersytetu Opolskiego.

Rekrutacja

Na maturze ważne przedmioty to: język polski oraz język angielski.

Perspektywy zawodowe:

  • szeroki i niezwykle współcześnie aktywny rynek kreatywny i wydawniczy gier, w charakterze twórcy gier – (game designer, level designer, narrative/quest designer, projektant graficzny, grafik, animator, szeroko rozumiany twórca treści), a także ich badacza, krytyka, testera, tłumacza lub wielu innych na szerokim i wciąż rozwijającym się rynku gier bez prądu lub wideo;
  • media branżowe;
  • publiczne instytucje kultury;
  • branża PR;
  • reklama.

Kierunek Game studies w Opolu

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Opole. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu. W szczególności warto zainteresować się propozycjami w kategoriach studia filologiczne, studia historyczne, studia społeczne czy studia pedagogiczne.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Czytaj również – Uniwersytet Opolski:

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia