Kierunki studiów WrocławnewStudia psychologiczneStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Psychologia we Wrocławiu

Dla zainteresowanych podjęciem studiów na kierunku psychologia Wrocław okazuje się miastem przyjaznym. W stolicy Dolnego Śląsku naukę na studiach jednolitych magisterskich oferują aż trzy uczelnie. Dowiedz się więcej o tych propozycjach.

Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Studia jednolite magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim to  możliwość sprawdzenia się w wybranych przez siebie dziedzinach psychologii stosowanej m.in. w psychologii sądowej, wychowawczej, klinicznej, psychopatologii dzieci i młodzieży, psychologii zarządzania i społecznej. Oprócz rzetelnego przygotowania teoretycznego na kierunku psychologia zdobędziesz doświadczenie praktyczne dzięki realizacji projektów badawczych oraz współpracy z Pracownią Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego lub Pracownią HR działającymi przy Instytucie Psychologii UWr.

W ramach oferty tych studiów znajdziecie propozycję specjalności;

 • psychologia kliniczna i zdrowia człowieka dorosłego
 • psychologia kliniczna i wychowawcza dzieci i młodzieży
 • psychologia biznesu i organizacji

Psychologia na SWPS we Wrocławiu

Uniwersytet SWPS należy do chętnie wybieranych przez kandydatów, którzy marzą o studiach psychologicznych. Na tej uczelni do wyboru dwie propozycje. Po pierwsze studia jednolite magisterskie. Po drugie studia licencjackie.

Studia magisterskie, które przeznaczone są dla kandydatów, którzy myślą o pracy psychologa, i którym zależy na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i kompetencji niezbędnych do wykonywania tego zawodu – to także możliwość wyboru jednej ze specjalizacji.

Osoby zainteresowane problematyką zdrowia psychicznego, które w przyszłości chciałby pomagać ludziom w rozwiązywaniu kryzysów życiowych, mogą wybrać psychologię kliniczną. Z kolei studenci, którzy chcą wspierać firmy i instytucje w modernizacji stylów zarządzania, mogą zdecydować się na społeczną psychologię organizacji.

Na studiach licencjackich, które skierowane są do osób, które nie wiedzą jeszcze, czy w przyszłości będą chciały pracować w zawodzie psychologa doświadczysz elastycznego programu studiów. To pozwoli na dostosowanie programu kształcenia do indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych. Ciekawie prezentuje się lista modułów kształcenia na kierunku:

 • Psychologia społeczna
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Psychopatologia
 • Psychologia osobowości
 • Psychologia rozwoju człowieka
 • Człowiek – perspektywa humanistyczna

Dowiedz się więcej

Ofertę uczelni w zakresie studiów psychologicznych uzupełniają jeszcze:

 • psychologia – studia II stopnia magisterskie
 • psychologia – studia dla licencjatów i magistrów

Psychologia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW Wrocław

Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław w swojej bogatek ofercie kierunków ma również studia jednolite magisterskie z psychologii. Proponowane specjalności:

 • Psychologia kliniczna i zdrowia
 • Psychologia kliniczna z psychoterapią
 • Psychologia sądowa
 • Psychologia zarządzania i biznesu
 • Psychotraumatologia z psychoterapią

W ramach zajęć studenci zdobywają wiedzę teoretyczną, którą uzupełniają zajęciami praktycznymi – biorą udział w symulacjach, analizują przypadki, projektują plany pomocy psychologicznej, uczestniczą w laboratoriach komputerowych, poznają narzędzia diagnostyczne i procedury pomocowe bazujące na etycznych standardach zawodu psychologa.

Kierunek psychologia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia