Studia psychologiczne we Wrocławiu

Kierunek PSYCHOLOGIA znajdziesz m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychologiczne kierunki studiów mają w ofercie również wrocławskie uczelnie niepubliczne: Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Stolica Dolnego Śląska przygotowała dla kandydatów na studia psychologiczne bogatą ofertę. Wśród nich znajdziecie propozycję jednej uczelni państwowej. Jest nią Uniwersytet Wrocławski, który rekrutować będzie na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia.

Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Studia jednolite magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim to  możliwość sprawdzenia się w wybranych przez siebie dziedzinach psychologii stosowanej m.in. w psychologii sądowej, wychowawczej, klinicznej, psychopatologii dzieci i młodzieży, psychologii zarządzania i społecznej. Oprócz rzetelnego przygotowania teoretycznego zdobędziesz doświadczenie praktyczne dzięki realizacji projektów badawczych oraz współpracy z Pracownią Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego lub Pracownią HR działającymi przy Instytucie Psychologii UWr.

W ramach oferty największej wrocławskiej uczelni znajdziecie następujące propozycje specjalności:

 • psychologia kliniczna i zdrowia człowieka dorosłego
 • psychologia kliniczna i wychowawcza dzieci i młodzieży
 • psychologia biznesu i organizacji

W ramach rekrutacji brany jest pod uwagę konkurs świadectw z matury. Lista rankingowa tworzona będzie na podstawie sumy uzyskanych punktów. Jeśli kandydat nie zdawał na maturze któregoś z wymienionych niżej egzaminów, otrzymuje za ten egzamin 0 punktów, ale może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego.

W przypadku kierunku psychologia brane są pod uwagę trzy przedmioty – język polski, jeden do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka geografia, historia, historia sztuki, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie oraz dowolny język obcy.

Psychologia na uczelniach niepaństwowych we Wrocławiu

Trzy wrocławskie uczelnie niepaństwowe proponują kandydatom studia psychologiczne. Największy prestiż posiadają studia na Uniwersytecie SWPS. Ciekawie prezentuje się lista modułów kształcenia na kierunku:

 • Psychologia społeczna
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Psychopatologia
 • Psychologia osobowości
 • Psychologia rozwoju człowieka
 • Człowiek – perspektywa humanistyczna

W ofercie SWPS również studia I stopnia, II stopnia oraz dla magistrów i licencjatów na kierunku psychologia.

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu w swojej bogatek ofercie kierunków ma również studia jednolite magisterskie z psychologii. Proponowane specjalności:

 • Psychologia kliniczna i zdrowia
 • Psychologia sądowa
 • Psychologia zarządzania i biznesu

W ramach zajęć studenci zdobywają wiedzę teoretyczną, którą uzupełniają zajęciami praktycznymi – biorą udział w symulacjach, analizują przypadki, projektują plany pomocy psychologicznej, uczestniczą w laboratoriach komputerowych, poznają narzędzia diagnostyczne i procedury pomocowe bazujące na etycznych standardach zawodu psychologa.

trzecią niepaństwową uczelnią, która proponuje studia na kierunku psychologia jest wrocławska filia Collegium Humanum. W przypadku tej uczelni oferta wyłącznie dla licencjatów i magistrów, studia jednolite magisterskie.

Kierunki studiów psychologicznych we Wrocławiu

Praca po studiach psychologicznych

Pracę na absolwentów kierunku psychologia czeka zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Będziesz mógł pracować jako diagnosta, terapeuta, doradca, trener lub ekspert.

Dzięki znajomości problemów psychospołecznych jednostkowych i grupowych absolwent psychologii może w przyszłości pracować w organizacjach gospodarczych i instytucjach użyteczności publicznej, np. w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, urzędach pracy, ośrodkach doskonalenia zawodowego i kształcenia kadr, w placówkach służby zdrowia, również w wojsku, policji i sądownictwie.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Studia psychologiczne we Wrocławiu

 • 29 lipca 2022 o 12:16
  Bezpośredni odnośnik

  Również zastanawiałam się nad psychologią, ale ostatecznie wybrałam pedagogike organizowaną przez WSKZ. Przekonała mnie forma zajęć. Studia są online. Dodatkowo uczelnia jest nowoczesna i profesjonalna w obsłudze.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia