Kierunki studiów Wrocławnewrodzaje studiów WrocławStudiaStudia psychologiczneStudia Wrocław

Studia psychologiczne we Wrocławiu

Kierunek PSYCHOLOGIA znajdziesz m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychologiczne kierunki studiów mają w ofercie również wrocławskie uczelnie niepubliczne: np. Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław.

Stolica Dolnego Śląska przygotowała dla kandydatów na studia psychologiczne bogatą ofertę. Wśród nich znajdziecie propozycję jednej uczelni państwowej. Jest nią Uniwersytet Wrocławski, który rekrutować będzie na studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia. Studia psychologiczne proponują także wrocławskie uczelnie niepubliczne.

Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Studia jednolite magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku psychologia to możliwość sprawdzenia się w wybranych przez siebie dziedzinach psychologii stosowanej m.in. w psychologii sądowej, wychowawczej, klinicznej, psychopatologii dzieci i młodzieży, psychologii zarządzania i społecznej. Oprócz rzetelnego przygotowania teoretycznego zdobędziesz doświadczenie praktyczne dzięki realizacji projektów badawczych oraz współpracy z Pracownią Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego lub Pracownią HR działającymi przy Instytucie Psychologii UWr.

Specjalności:

 • psychologia kliniczna i zdrowia
 • psychologia kliniczna i wychowawcza dzieci i młodzieży
 • psychologia biznesu i organizacji

Perspektywy zawodowe:

 • szkoły,
 • placówki oświatowo-wychowawcze,
 • urzędy pracy,
 • ośrodki doskonalenia zawodowego i kształcenia kadr,
 • placówki służby zdrowia,
 • organizacje gospodarcze,
 • wojsko,
 • policja,
 • sądownictwo.

Psychologia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu

Kierunek studiów jednolitych magisterskich psychologia, prowadzony przez Uniwersytet SWPS we Wrocławiu, pozwala studentom na zdobywanie wiedzy i umiejętności umożliwiających prowadzenie badań psychologicznych oraz planowanie oddziaływań psychologicznych o udowodnionej naukowo skuteczności.

Psychologia to niezwykle ciekawa dziedzina, która zajmuje się niemal wszystkimi obszarami związanymi z człowiekiem. Specjalności oferowane przez SWPS pozwalają studentkom i studentom zgłębić temat, który ich najbardziej interesuje i dostosować program studiów do swoich preferencji i planów zawodowych.

Specjalności:

 • Społeczna psychologia organizacji – studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii organizacji i psychologii ekonomicznej. Dowiadują się, jak negocjować, twórczo rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, a także, jak szkolić i wspierać pracowników. Poznają też tajniki prowadzenia badań.
 • Psychologia kliniczna – studenci zdobywają wiedzę z zakresu psychologii zdrowia, psychologii rehabilitacji, neuropsychologii, psychopatologii zaburzeń psychicznych i osobowości, leczenia i profilaktyki uzależnień oraz wprowadzenia do psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Psychologia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW Wrocław

Kierunek psychologia, który proponuje Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław, to również studia jednolite magisterskie, które kształcą przyszłych psychologów w ramach kilku specjalności:

 • Psychologia kliniczna i zdrowia
 • Psychologia kliniczna z psychoterapią
 • Psychologia sądowa
 • Psychologia zarządzania i biznesu
 • Psychotraumatologia z psychoterapią

Będziesz mieć możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności na temat badania procesów i mechanizmów rządzących zjawiskami psychicznymi i zachowaniami człowieka. Dzięki możliwości pracy z ekspertami, zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów m.in. z dziedziny psychologii społecznej, klinicznej, sądowej oraz zarządzania i biznesu.

Kierunek psychologia daje szerokie perspektywy zatrudnienia i rozwoju. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach i centrach prowadzących oddziaływania psychologiczne. Mają także możliwość prowadzenia własnej praktyki. 


Dowiedz się więcej o psychologicznych kierunkach studiów dostępnych we Wrocławiu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów psychologicznych we Wrocławiu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Studia psychologiczne we Wrocławiu

 • Również zastanawiałam się nad psychologią, ale ostatecznie wybrałam pedagogike organizowaną przez WSKZ. Przekonała mnie forma zajęć. Studia są online. Dodatkowo uczelnia jest nowoczesna i profesjonalna w obsłudze.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia