Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

AWF w Poznaniu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu to najstarsza i jedyna w Polsce AWF, która posiada uprawnienia do doktoryzowania z zakresu nauk o zdrowiu. Usytuowana w samym sercu Poznania, w pobliżu zielonych terenów nad Wartą, ze świetnie zintegrowaną komunikacją miejską, oferuje naukę na siedmiu kierunkach: wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, turystyka i rekreacja, dietetyka, taniec i neurobiologia (elitarny kierunek międzywydziałowy). AWF Poznań kształci studentów w ramach studiów dwustopniowych, stacjonarnych i niestacjonarnych, prowadzi także czteroletnie studia doktoranckie, podyplomowe oraz liczne kursy instruktorskie.

Kierunki studiów

studia I stopnia

studia II stopnia

 • DIETETYKA
  SPORT
  TANIEC W KULTURZE FIZYCZNEJ
  TURYSTYKA I REKREACJA
  WYCHOWANIE FIZYCZNE
  NEUROBIOLOGIA

studia podyplomowe

Planowane uruchomienia kierunków studiów podyplomowych

Rekrutacja

Specjalnie dla was przygotowaliśmy wyszukiwarkę, która uwzględnia zasady rekrutacji oraz możliwość wyboru kierunku zgodnie z wybranymi przedmiotami na maturze. Wystarczy wpisać nazwę przedmiotu np. biologia, by dowiedzieć się, na których kierunkach ten przedmiot z matury uwzględniany jest w rekrutacji.

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znaleźć można w dziale KANDYDAT, REKRUTACJA lub Uchwale Senatu na stronie AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Kontakt i lokalizacja

ul. Królowej Jadwigi 27/39
61-871 Poznań
http://awf.poznan.pl