Technologia chemiczna – Politechnika Poznańska

Chcesz wdrażać nowe technologie i zaawansowane materiały? Interesuje Cię praca w przemyśle chemicznym, spożywczym lub kosmetycznym? Nie szukaj dalej! Technologia chemiczna na Politechnice Poznańskiej będzie doskonałym wyborem.

Kierunek ten został stworzony z myślą o osobach, które pragną stanowić pomost między chemikami i inżynierami z innych dziedzin, łącząc ich umiejętności oraz interdyscyplinarne spojrzenie na procesy przemysłowe. Studenci oprócz podstaw teoretycznych (z zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej, organicznej, analitycznej i fizycznej), posiądą wiedzę technologiczną związaną z wytwarzaniem produktów chemicznych w skali przemysłowej, w sposób uzasadniony ekonomicznie.

W trakcie studiów student zdobędzie rzetelną wiedzę podstawową z zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej, organicznej, fizycznej, analitycznej. Na tej bazie rozwijana będzie szeroko rozumiana wiedza technologiczna obejmująca podstawy technologii chemicznej, technologię nieorganiczną, organiczną i elektrochemiczną, wsparta przedmiotami inżynierskimi (grafika inżynierska, materiałoznawstwo, inżynieria chemiczna, aparatura procesowa). Zróżnicowana i atrakcyjna oferta pozwoli uzyskać zarówno wiedzę teoretyczną (wykłady, ćwiczenia), jak i praktyczną (laboratoria, projekty).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA POZNAŃSKA – REKRUTACJA NA STUDIA

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia chemiczne Poznań
Studia ścisłe Poznań
Studia techniczne Poznań
Politechnika Poznańska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia