Ekonomia – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek ekonomia od lat należy do grupy najpopularniejszych kierunków studiów. Oznacza to, że jest jednym z najchętniej wybieranych przez kandydatów w toku rekrutacji. Studiowanie tego kierunku na renomowanej uczelni ekonomicznej we Wrocławiu daje duże korzyści.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych.

Studia na kierunku Ekonomia dają możliwość zdobycia aktualnej, zaawansowanej wiedzy z zakresu ekonomii, pozwalającej na lepsze zrozumienie zjawisk zachodzących w gospodarce oraz przewidywania ich skutków. Narzędzia warsztatu ekonomisty, w tym umiejętność wyszukiwania, gromadzenia, analizowania i prezentowania danych empirycznych pozwalają na przygotowywanie analiz ekonomicznych z wykorzystaniem różnych metod analitycznych dla przedsiębiorstw prywatnych, podmiotów publicznych, organizacji samorządowych oraz na użytek własnej działalności gospodarczej.

Specjalności

 • Analityk rynków
 • Ekonomia menedżerska
 • Gospodarka cyfrowa

Profil absolwenta

Jako absolwent kierunku ekonomia będziesz przygotowany do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach prywatnych, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych oraz instytucjach publicznych, na stanowiskach szczebla operacyjnego. Studia ekonomiczne przygotowują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy w organizacjach i instytucjach działających globalnie. Absolwent przygotowany jest do pracy w zespołach, wykorzystujących kreatywność i innowacyjność.

Perspektywy zawodowe

 • menedżer małych, średnich i dużych przedsiębiorstw,
 • analityk rynków,
 • specjalista ds. gospodarki cyfrowej,
 • audytor wewnętrzny lub zewnętrzny, konsultant biznesowy i rynkowy,
 • specjalista ds. rozwoju biznesu, wsparcia biznesu, badań i rozwoju,
 • specjalista ds. inwestycji, oceny ryzyka, prognoz gospodarczych,
 • specjalista analityk oraz doradca w podmiotach publicznych (regulacyjnych, samorządowych),
 • właściciel firmy działającej w kraju i za granicą

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Wrocław. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia