Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia informatyczneTOP BiałystokTop studia

Informatyka w Białymstoku

Interesują Cię studia informatyczne w Białymstoku? Zastanawiasz się, które białostockie uczelnie wyższe prowadzą studia na kierunku informatyka?

Gdzie studiować kierunek informatyka w Białymstoku?

Studia na kierunku informatyka (lub informatyka i ekonometria) prowadzą dwie białostockie uczelnie publiczne: Politechnika Białostocka i Uniwersytet w Białymstoku. Kierunek informatyka stosowana znajdziesz w ofercie uczelni niepublicznej (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku).

Informatyka na Politechnice Białostockiej

Absolwent studiów na kierunku informatyka, które prowadzi Politechnika Białostocka, posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz dodatkowo wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Dobrze zna zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Posiada umiejętności programowania komputerów i zna zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych. Ma także podstawową wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer.

Informatyka na Uniwersytecie w Białymstoku

Zdefiniowane dla kierunku informatyka, który ma w swojej ofercie UwB, efekty kształcenia w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych obejmują podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki i jej zastosowań. Studenci zaliczają przedmioty, w których skład wchodzą obowiązkowe przedmioty kierunkowe oraz przedmioty do wyboru pogłębiające wiedzę i umiejętności w zakresie wybranych zastosowań informatyki. Absolwent jest przygotowany do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.

Kierunek informatyka w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Białystok. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia