Kierunki studiów KatowicenewStudia KatowiceStudia logistyczneTOP KatowiceTop studia

Logistyka w Katowicach i Gliwicach

Jeśli interesują Cię studia logistyczne i chcesz wybrać kierunek logistyka w Katowicach lub innym mieście konurbacji górnośląskiej, to zapraszamy do zapoznania się z propozycjami poszczególnych uczelni. Jakie są między nimi różnice?

Gdzie studiować kierunek logistyka w Katowicach, Chorzowie, Gliwicach?

Szukasz kierunku logistyka w miastach konurbacji górnośląskiej? Jeśli chcesz zdecydować się na studia na uczelni publicznej, to czekają na Ciebie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Politechnika Śląska w Gliwicach (studia prowadzone w Zabrzu). W przypadku oferty uczelni niepublicznych, logistykę prowadzą dwie: Uniwersytet WSB Merito Chorzów oraz Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Kierunek logistyka, proponowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (studia inżynierskie), wyróżnia praktyczne podejście do problemów funkcjonujących we współczesnych przedsiębiorstwach oraz jednostkach administracji publicznej. Studia  pozwalają kandydatom na zaznajomienie się z trendami występującymi na rynku, dają bardzo szeroki wachlarz narzędzi możliwych do wykorzystania w przyszłej pracy zawodowej – począwszy od organizacji transportów na skalą międzynarodową, poprzez optymalizację działań w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach (nie tylko logistycznych!), a na zarządzaniu ośrodkami miejskimi skończywszy. 

Specjalności:

 • Telematyka transportu i logistyki
 • Transport w systemach logistycznych

Logistyka w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Kierunek logistyka w biznesie, prowadzony przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pozwala na zdobycie wiedzy związanej z możliwościami kształtowania logistyki w różnych przedsiębiorstwach. Studenci poznają również zasady funkcjonowania i zarządzania łańcuchami dostaw oraz możliwości stosowania logistyki w działalności międzynarodowej. Podczas zajęć omawiane są metody i narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji logistycznych, zasady optymalizacji kosztów całkowitych, zapasów, projektowania procesów logistycznych, zarządzania projektami.

Specjalności i profile:

 • Analiza i projektowanie systemów logistycznych
 • Obsługa logistyczna (Profil)
 • Zaopatrzenie (Profil)
 • Zarządzanie krajowymi i międzynarodowymi łańcuchami dostaw

Logistyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu)

Studia inżynierskie w ramach kierunku logistyka, który ma w swojej ofercie Politechnika Śląska, jest prowadzony przez Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu. Absolwenci tego kierunku będą posiadać wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów logistycznych oraz ich funkcjonowania w przemyśle i handlu, w aglomeracjach miejskich, a także w ochronie środowiska. Będą znać również podstawy nauk ekonomicznych, między innymi makro i mikroekonomii, finansów, rachunku kosztów oraz podstawy organizacji i zarządzania, w tym zarządzania operacyjnego i strategicznego.

Specjalności:

 • Logistyka miast i regionów
 • Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Logistyka w Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Logistyka, którą proponuje AG, jest kierunkiem studiów przygotowującym kadrę odpowiedzialną za proces planowania, realizowania oraz kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej komunikacji z klientem. W programie studiów pierwszego stopnia połączono specjalistyczną wiedzę inżynierską, techniczną z umiejętnościami i wiedzą z zakresu nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu.

Specjalności:

 • Logistyka transportu
 • Logistyka procesów magazynowych

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

Wybierając kierunek logistyka, który prowadzi WSB, nauczysz się analizować procesy logistyczne i spedycyjne, zarządzać nimi skutecznie i efektywnie. Dowiesz się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania informatyczne w projektowaniu procesów i systemów logistycznych oraz zarządzać logistyką w przedsiębiorstwie.

Specjalności:

 • Inteligentne systemy logistyczne
 • Logistyka handlu i dystrybucji
 • Logistyka i spedycja międzynarodowa
 • Logistyka produkcji
 • Logistyka transportu
 • Logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach
 • Zielona logistyka
 • Zarządzanie usługami logistycznymi

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Katowicach i Gliwicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Katowice. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia