Kierunki studiów KielceStudia informatyczneStudia Kielce

Informatyka – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Zdobądź wykształcenie inżynierskie niezbędne do stosowania i rozwijania niestandardowych metod informatycznych w organizacjach, instytucjach, przedsiębiorstwach o charakterze innowacyjnym i rozwojowym.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach proponuje kandydatom studia inżynierskie na kierunku informatyka (prowadzi je Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK).

Studenci tego kierunku zdobywają m.in. wiedzę w zakresie budowy i metod programowania systemów informatycznych oraz umiejętności projektowania, implementacji i zarządzania systemami informatycznymi i teleinformatycznymi. Będą potrafili także stosować informatykę w naukach fizycznych w zakresie modelowania, symulowania i wizualizacji procesów fizycznych. Zdobędą także umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie biegłości B2 oraz językiem specjalistycznym w zakresie fizyki i informatyki.

Perspektywy zawodowe:

  • firmy i organizacje wdrażające nowoczesne rozwiązania informatyczne,
  • przedsiębiorstwa wykorzystujące narzędzia i systemy informatyczne,
  • projektowanie sieci informatycznych i teleinformatycznych,
  • administrowanie systemami informatycznymi,
  • administrowanie bazami danych,
  • praca w charakterze programisty,
  • informatyczne firmy doradcze.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kielce. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zobacz: studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia