Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia psychologiczneStudia Toruń

Psychologia – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Kadra dydaktyczna studiów psychologicznych na UMK to doświadczeni naukowcy i dydaktycy, specjaliści w swoich dziedzinach, a także młodzi naukowcy z międzynarodowym doświadczeniem. 

Studia na kierunku psychologia, które proponuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, to przede wszystkim oferta wyboru czterech specjalizacji, umożliwiających absolwentom podjęcie po studiach pracy w bardzo różnych dziedzinach.

Specjalizacje:

  • psychologia kliniczna,
  • neuropsychologia,
  • praktyczna psychologia społeczna i środowiskowa,
  • stosowana psychologia zwierząt.

Dwie ostatnie specjalizacje są unikalne w skali całego kraju i pozwalają na nietypowe zastosowania psychologii w praktyce. Na przykład specjalizując się w stosowanej psychologii zwierząt dowiesz się, jak wykorzystać zachowanie i umiejętności psa czy konia w terapii lub innych formach pracy z człowiekiem; specjalizując się w praktycznej psychologii społecznej i środowiskowej będziesz potrafił rozwiązywać konflikty, jakie pojawiają się w Twoim mieście, doradzać samorządom albo kompetentnie, w oparciu o rzetelną wiedzę naukową, zaprezentować swój punkt widzenia w mediach.

Perspektywy zawodowe:

  • psycholog kliniczny: w służbie zdrowia, w szpitalach ogólnych oraz psychiatrycznych, poradniach zdrowia psychicznego, jako konsultant w firmach ubezpieczeniowych i w ZUSie przy orzecznictwie o utracie zdrowia i przydatności do pracy,
  • neuropsycholog: w placówkach służby zdrowia specjalizujących się w zaburzeniach neurologicznych, w szpitalach ogólnych oraz psychiatrycznych, poradniach zdrowia psychicznego,
  • ekspert i mediator w zakresie funkcjonowania człowieka w środowisku: praca doradcy i eksperta od zarządzania środowiskiem lokalnym, w szczególności tworzonym przez człowieka – w urzędach państwowych różnego szczebla, przy projektowaniu miast, osiedli, domów, budynków użyteczności publicznej, rozwiązywanie konfliktów i prowadzenie mediacji w sporach w lokalnych społecznościach, praca w mediach,
  • specjalizacja w psychologii zwierząt daje możliwość zarówno pracy w zawodzie psychologa pracującego w terapii uzupełniającej z udziałem zwierząt, jak również pracy behawiorysty oraz trenera/selekcjonera zwierząt.

Strona kierunku: PSYCHOLOGIA , Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia