Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia medyczneStudia Poznań

Kosmetologia – studia w Poznaniu

Planujesz wybrać studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu? Sprawdź, które poznańskie uczelnie wyższe prowadzą ten kierunek.

Studia na kierunku kosmetologia prowadzi Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Znajdziesz go również w ofertach uczelni niepublicznych (Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I). Dowiedz się więcej!

Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Studia na kierunku kosmetologia, prowadzone przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, wyposażą Cię w kompletną wiedzę potrzebną do otwarcia i prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego. Począwszy od poznania receptury preparatów i ich właściwości, wykonania zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych i upiększających, przez wykorzystywanie najnowszej aparatury, po wiedzę dotyczącą finansów i niezbędnych aspektów prawnych. Wybór Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapewni naukę procedur kosmetologicznych zgodną z medycznymi standardami i dobrą praktyką kliniczną.

Studia przygotują Cię nie tylko do pracy w gabinecie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej, ośrodkach SPA i Wellness, placówkach uzdrowiskowych, ale również firmach przemysłu kosmetycznego i laboratoriach. Studia I stopnia – licencjackie – obejmują przedmioty podstawowe oraz zawodowe (teoria wraz z praktyką). Studia II stopnia – magisterskie – dają możliwość rozszerzenia wiadomości, przede wszystkim w zakresie interdyscyplinarnej wiedzy kierunkowej. Na specjalizacjach nauczysz się dokładnie wykonywać zabiegi podologiczne, pracować jako trycholog, poznać najnowsze trendy w makijażu i mikropigmentacji medycznej.

Kosmetologia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Celem studiów na kierunku kosmetologia w WSEiT w Poznaniu jest wykształcenie specjalistów – kosmetologów, którzy posiadają szeroką merytoryczną i praktyczną wiedzę umożliwiającą im wykonywanie wybranych zabiegów kosmetycznych (m.in. zabiegów rewitalizacji skóry, zabiegów opóźniających procesy starzenia oraz upiększania i korygowania skóry), dokonywanie wyboru kosmetyków oraz wskazywanie ich zastosowania w oparciu o wiedzę farmakologiczną, a także posługiwanie się aparaturą fizykalną, stosowaną w zabiegach kosmetycznych.

W ramach tego kierunku studenci nabywają umiejętności praktyczne w zakresie poprawy stanu fizjologicznego organizmu oraz działania w ścisłej współpracy z personelem medycznym (dermatologiem, alergologiem, chirurgiem plastycznym) podczas dokonywania zabiegów pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko w gabinetach kosmetycznych i podologicznych ale i w laboratoriach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek i drogerii oraz w placówkach odnowy biologicznej. Zdobyta wiedza zawodowa pozwala im również na samodzielne organizowanie, urządzenie, wyposażenie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego.

Kosmetologia – Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I

Kosmetologia w PAM w Poznaniu to studia, które łączą w sobie elementy nauk medycznych (dermatologia, alergologia, immunologia, onkologia, endokrynologia, itp.) z praktycznym kształceniem w zakresie wykonywania zabiegów upiększających, technologii sporządzania kosmetyków, diagnostyki i leczenia niektórych chorób skóry. W trakcie studiów absolwent zapoznaje się również z tematyką z zakresu psychologii, higieny, zdrowia publicznego, oraz zyskuje wiedzę pozwalającą na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

W ramach kierunku prowadzona jest specjalność Kosmetologia stosowana i lecznicza. Student nabędzie wiedzę w zakresie m.in. kosmetologii leczniczej, medycyny estetycznej, podologii, wizażu i stylizacji, odnowy biologicznej.

Absolwenci kierunku Kosmetologia są cenionymi pracownikami gabinetów kosmetycznych, SPA i centrów odnowy biologicznej. Znajdują zatrudnienie w firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków

Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

Celem kształcenia na kierunku kosmetologia (kosmetologia estetyczna) w WSZUiE w Poznaniu jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów, edukatorów zdrowia i urody, posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych i paramedycznych do: wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i wszystkie rodzaje cery z wykorzystaniem kosmetyków i aparatury najnowszej generacji, współpracy z lekarzami dermatologami w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, współpracy z lekarzami chirurgami medycyny estetycznej.

Absolwenci Uczelni znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, SPA, firmach produkujących kosmetyki, a także samodzielnie prowadzą własny gabinet oferując w nim pełny zakres usług kosmetologicznych poprawiając zdrowie i piękno skóry jak i samopoczucie psychiczne.

Po II roku nauki studenci wybierają jedną ze specjalności:

  • wizaż i stylizacja
  • podologia
  • kosmetologia praktyczna

Program studiów przewiduje 3 miesiące praktyk.

Kierunek kosmetologia w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia