Teleinformatyka w Poznaniu

Studia na kierunku teleinformatyka już w samej nazwie podpowiadają, że zajmują się zagadnieniami na styku informatyki i telekomunikacji. Jeśli interesuje cię właśnie taka problematyka i chcesz poznawać nowoczesne systemy teleinformatyczne, to studia na tym kierunku są doskonałym wyborem.

W czasie studiów studenci poznają zasady projektowania, analizy i testowania algorytmów oraz ich późniejszej implementacji w wielu językach programowania (C++/C#, PHP, JAVA itp.) oraz w sprzęcie (FPGA, które można programować w Verilogu lub VHDLu).

Studenci uczą się tworzenia aplikacji dedykowanych zarówno urządzeniom mobilnym (komórki, tablety), jak i wieloserwerowym systemom rozproszonym.

Kierunek Teleinformatyka pozwala połączyć elementy elektroniki i programowania z siecią Internet – studentom nie będą obce pojęcia typu inteligentny i bezpieczny dom czy budynek publiczny; poznają oni także bogactwo rozwiązań Internetu Rzeczy.

W Poznaniu kierunek teleinformatyka znajduje się w ofercie studiów na Politechnice Poznańskiej. Sporo dowiesz się o kierunku z filmu, który przygotowała Uczelnia.

Studenci kierunku TELEINFORMATYKA poznają działanie sieci komputerowych i Internetu. Doskonale wyposażone laboratoria w urządzenia sieciowe (dziesiątki przełączników ethernetowych, ruterów, firewali oraz serwerów fizycznych i wirtualnych) wielu różnych dostawców (Cisco, Juniper, Huawei) pozwalają im nabyć umiejętności w zakresie konfiguracji, monitorowania i utrzymania każdego typu sieci teleinformatycznych.

Uczelnie prowadzące kierunek teleinformatyka w Poznaniu

  • TELEINFORMATYKA – Politechnika Poznańska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Poznań. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia