Kierunki studiów Częstochowanewrodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia informatyczne

Studia informatyczne w Częstochowie

Dwie uczelnie w Częstochowie mają w swojej ofercie studia informatyczne. Wśród uczelni państwowych możesz wybierać pomiędzy Uniwersytetem Jana Długosza a Politechniką Częstochowską.

Sprawdź, jakie studia informatyczne proponują kandydatom Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie,

Informatyka na Politechnice Częstochowskiej

Studia na kierunku informatyka to przepis na świetlaną przyszłość w branży IT. Uczelnia gwarantuje wysoki poziom kształcenia, którego świadectwem jest uzyskany europejski certyfikat EUR-ACE® Label (EURopean ACcredited Engineer) dla całego kierunku Informatyka, ale także certyfikat „Studia z przyszłością” nadany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego dla zakresu Cyberbezpieczeństwo. Zajęcia na PCZ są prowadzone w nowoczesnych salach komputerowych doposażonych z funduszu projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości na lata 2019-2022, zaś praktyczny charakter studiów daje możliwość wyróżnienia się dużą ilością zdobytych przez studentów umiejętności praktycznych.

PCZ umożliwia wybór następujących specjalności na I stopniu studiów na kierunku informatyka:

  • Inżynieria oprogramowania 
  • Programowanie aplikacji internetowych 
  • Sieci komputerowe

Informatyka na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Działający już od 50 lat, choć jako uniwersytet od 2018 roku, Uniwersytet im. Jana Długosza wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, oferując możliwość wyboru specjalności kierunku już na drugim semestrze studiów! Co więcej, absolwenci informatyki na UJD będą mogli pochwalić się bardzo dużą ilością umiejętności praktycznych, gdyż praktyki zawodowe będą realizowali nie tylko w ramach jednego, a dwóch semestrów. W połączeniu z szeroko zakrojoną współpracą uniwersytetu z firmami z branży IT daje to gwarancję świetnego przygotowania do rozpoczęcia pracy od razu po studiach.

Specjalności kierunku informatyka prowadzone przez UJD to:

  • Grafika komputerowa
  • Inżynieria oprogramowania
  • Software Engineering (specjalność w jęz. angielskim)

Przed ostatecznym wyborem kierunku przeanalizuj dokładnie szczególy ofertu uczelni w Częstochowie. Lista kierunków informatycznych poniżej.

Kierunki studiów informatycznych w Częstochowie 2024

Opisy kierunków, więcej informacji o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Częstochowa. Interesujesz się informatyką i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa


Czytaj więcej: studia w Częstochowie

Studia ekonomiczne w Częstochowie

Studia ekonomiczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród nowych kandydatów na studia. W Częstochowie pragnieniom zdobycia…

Praca socjalna w Częstochowie

Interesuje Cię kierunek praca socjalna w Częstochowie? Zdobądź wiedzę i kompetencje niezbędne do wykonywania zawodu…

Dietetyka w Częstochowie

Studia na kierunku dietetyka przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które pragną poznać zasady prawidłowego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia