Studia informatyczne w Częstochowie

Trzy uczelnie w Częstochowie mają w swojej ofercie kierunki informatyczne. Wśród uczelni państwowych możesz wybierać pomiędzy Uniwersytetem Humanistyczno – Przyrodniczym a Politechniką Częstochowską. Kierunek informatyczny prowadzi również Akademia Polonijna. Studia funkcjonują jako nowość pod nazwą informatyka w procesach gospodarczych.

Kierunki studiów informatycznych w Częstochowie

  • INFORMATYKA, Politechnika Częstochowska
  • INFORMATYKA, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
  • INFORMATYKA W PROCESACH GOSPODARCZYCH, Akademia Polonijna w Częstochowie

Studia informatyczne na Politechnice Częstochowskiej:

Zajęcia prowadzone na kierunku Informatyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki mają charakter teoretyczny i praktyczny. Dotyczą wiodących obszarów współczesnej informatyki: projektowania i implementacji systemów informatycznych, inżynierii oprogramowania, inżynierii komputerowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Wydział udostępnia studentom nowoczesne i odpowiednio wyposażone laboratoria do ćwiczeń oraz prowadzenia badań naukowych w trakcie pisania prac dyplomowych.

Opisy kierunków, więcej informacji o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Częstochowa. Interesujesz się informatyką i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia