Kierunki studiów PoznańnewStudia artystyczneStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Poznań

Historia sztuki – studia w Poznaniu

Kierunek historia sztuki to świetna propozycja studiów dla ludzi wrażliwych na piękno, smakoszy sztuki w jej różnych realizacjach. W Poznaniu jest tylko jedna uczelnia, która oferuje kandydatom te studia.

Kierunek Historia sztuki można w Poznaniu studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Historia sztuki na UAM

Studiowanie historii sztuki jest wielką przygodą. Gwarantuje nie tylko spotkanie z obiektami i przedmiotami pięknymi, ale też ważnymi dla zrozumienia podstawowych procesów cywilizacyjnych. Przynosi wysoce specjalistyczne kompetencje z zakresu dziedziny, jak również daje ogólną wiedzę w obszarze różnorodnych dyscyplin humanistycznych.

Studiowanie historii sztuki w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza jest przygodą podwójną. Wydział Nauk o Sztuce UAM (Instytut Historii Sztuki) uchodzi pod względem dydaktycznym i badawczym za jedną z najlepszych w kraju i w tej części Europy. Posiada znakomitą kadrę o światowej renomie i wspaniałe zbiory biblioteczne. Wydział prowadzi zajęcia z zakresu podstawowych problemów sztuki od czasów starożytnych aż po dzień dzisiejszy, a także proponuje zróżnicowaną ofertę przedmiotów specjalistycznych.

Wybrane przedmioty na studiach

  • Wprowadzenie do wiedzy z historii sztuki (z podziałem na epoki),
  • Wstęp do historii sztuki,
  • Podstawy badań architektonicznych (proseminarium),
  • Opis dzieła sztuki,
  • Obóz inwentaryzacyjny (ćwiczenia terenowe),
  • Sztuka metropolii (ćwiczenia terenowe),
  • Wybrane zagadnienia z dziejów sztuki,
  • Wykłady monograficzne,
  • Współczesna kultura wizualna,
  • Praktyka muzealno-konserwatorska.

Praca po studiach

Absolwenci poznańskiej historii sztuki znajdują zarówno pracę w zawodzie (uczelnie, muzea, galerie, rynek sztuki) jak również są chętnie przyjmowani na inne stanowiska wszędzie tam gdzie ceni się wykształcenie, kreatywność, znajomość świata, kultur i języków.

Kierunek historia sztuki w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Poznań. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia