Kierunki studiów PoznańnewStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia PoznańStudia ścisłeTOP PoznańTop studia

Biotechnologia w Poznaniu

Interesują Cię studia na kierunku biotechnologia w Poznaniu? Zastanawiasz się jakie są różnice w programach nauczania na poszczególnych poznańskich uczelniach wyższych?

Gdzie studiować kierunek biotechnologia w Poznaniu?

Studia biotechnologiczne proponują trzy poznańskie publiczne uczelnie wyższe: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (biotechnologia medyczna).

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM)

Studia na kierunku biotechnologia, prowadzone na UAM w Poznaniu, to studia interdyscyplinarne (na kierunku nie wyodrębniono specjalności), łączące wiedzę w zakresie procesów technologicznych, mikrobiologii, biochemii a także ekonomii i matematyki. Studenci w ramach prac licencjackich mają możliwość udziału w badaniach procesów komórkowych, białek i kwasów nukleinowych oraz zapoznania się z nowoczesnymi technikami. Daje to bogatą ofertę zajęć dydaktycznych oraz wysokie kwalifikacje zawodowe absolwentów.

Studenci, w ramach modułów wybieralnych, mogą sami kierować swoją ścieżką kształcenia. Uczestniczą w licznych zajęciach  w doskonale wyposażonych pracowniach. Ponadto biorą udział w programie praktyk i staży zawodowych, które pomagają im przygotować się do wejścia na rynek pracy. Absolwenci studiów I stopnia są przygotowani do podjęcia studiów magisterskich.

Biotechnologia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Program studiów na kierunku biotechnologia, proponowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, poza przedmiotami podstawowymi (matematyka, fizyka i chemia), obejmuje treści kształcenia w zakresie biologii eksperymentalnej oraz biotechnologii. Studenci podejmujący naukę uzyskują wszechstronną wiedzę w obszarach dotyczących biologicznych, technologicznych, ekologicznych, społecznych i ekonomicznych aspektów biotechnologii.

Absolwent jest przygotowany do sprawnego poruszania się na styku technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej oraz do podejmowania zadań o charakterze interdyscyplinarnym wymagających współpracy ze specjalistami z innych dziedzin. 

Biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku biotechnologia medyczna, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zdobędziesz wszechstronną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu biologii doświadczalnej – biologii komórki i biologii molekularnej, genetyki, inżynierii genetycznej, komórkowej i tkankowej, medycyny molekularnej czy bioinformatyki.

Nauczysz się również jak prowadzić badania naukowe, obsługiwać specjalistyczny sprzęt badawczy, opracowywać i optymalizować procesy biotechnologiczne oraz wdrażać innowacyjne produkty biomedyczne.

Po ukończeniu studiów I stopnia możesz podjąć studia magisterskie na kierunku biotechnologia lub kierunkach pokrewnych, np.: biologia molekularna, neurobiologia, biologia, ochrona środowiska, bioinformatyka, mikrobiologia, monitorowanie badań klinicznych, zdrowie publiczne.

Kierunek biotechnologia w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce. Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Poznań. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia