Studia biologiczne w Poznaniu

Biologia jako przedmiot wybierany na maturze to często środek do uzyskania indeksu na którejś z uczelni medycznych. Są jednak wśród kandydatów na studia także i ci, którzy chcą studiować kierunki biologiczne. Biologia jest ich pasją i z nią właśnie wiążą swoją przyszłość zawodową. Czy atrakcyjna jest oferta poznańskich szkół wyższych w zakresie studiów biologicznych?

Studia biologiczne w Poznaniu to propozycja kilku poznańskich uczelni państwowych. Miłośnicy wiedzy biologicznej nie mogą narzekać na brak wyboru. Wydział Biologii UAM to propozycja kilku kierunków studiów tego typu. Studia tego typu posiada również w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Przykładowe kierunki: biologia, biologia stosowana, biologia i zdrowie człowieka, biotechnologia medyczna, biotechnologia, bioinformatyka (te studia realizowane wspólnie przez Politechnikę Poznańską i UAM).

Wybór więc spory. Możesz wybierać w zależności od swoich trochę bardziej sprecyzowanych zainteresowań. Ostatnie lata pokazują jak bardzo przydatni okazują się biotechnolodzy. Biotechnologię można studiować np na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dokładniej kierunek nazywa się biotechnologia medyczna.

Biotechnologia medyczna to kierunek obejmujący zakres wiedzy umożliwiający  sprawne poruszanie się na styku medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii oraz podejmowania zadań o charakterze interdyscyplinarnym w ramach współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin takich jak: medycyna, farmacja, bioinżynieria, bioinformatyka…

Kierunki studiów biologicznych w Poznaniu

Tak wygląda lista kierunków na studiach I stopnia z ofert poznańskich uczelni.

  • BIOLOGIA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • BIOLOGIA I ZDROWIE CZŁOWIEKA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • BIOLOGIA STOSOWANA, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • BIOLOGIA, SPECJALNOŚĆ NAUCZANIE BIOLOGII I PRZYRODY, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • BIOINFORMATYKA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • BIOINFORMATYKA, Politechnika Poznańska
  • BIOTECHNOLOGIA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • BIOTECHNOLOGIA, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Studia biologia i zdrowie człowieka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:

Biologia i zdrowie człowieka to nowy kierunek studiów o profilu ogólnoakademickim, utworzony na Wydziale Biologii UAM. Kierunek przygotowano z myślą o kandydatach zainteresowanych biologią, człowiekiem oraz wpływem środowiska na zdrowie, którzy chcieliby poznać i stosować nowoczesne techniki laboratoryjne i metody badawcze związane z oceną stanu biologicznego człowieka, jak również zainteresowanych służeniem swoją wiedzą i umiejętnościami drugiemu człowiekowi, tak by wspierać go w utrzymaniu lub odzyskiwaniu zdrowia. Celem kierunku jest wykształcenie  specjalistów przygotowanych do działalności na rzecz ochrony, promowania i wspomagania zdrowia ludzi oraz w zakresie zdrowia środowiskowego, w oparciu o gruntowną wiedzę i umiejętności metodyczne z obszaru biologii i ekologii człowieka.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia biologiczne Poznań. Interesujesz się biologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia