Kierunki studiów Poznańrodzaje studiów PoznańStudiaStudia biologiczneStudia Poznań

Studia biologiczne w Poznaniu

Biologia jako przedmiot wybierany na maturze to często środek do uzyskania indeksu na którejś z uczelni medycznych. Są jednak wśród kandydatów na studia także i ci, którzy chcą studiować kierunki biologiczne. Biologia jest ich pasją i z nią właśnie wiążą swoją przyszłość zawodową. Czy atrakcyjna jest oferta poznańskich szkół wyższych w zakresie studiów biologicznych?

Studia biologiczne w Poznaniu to propozycja kilku poznańskich uczelni państwowych. Miłośnicy wiedzy biologicznej nie mogą narzekać na brak wyboru. Wydział Biologii UAM to propozycja kilku kierunków studiów tego typu. Studia tego typu posiada również w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Przykładowe kierunki: biologia, biologia stosowana, biologia i zdrowie człowieka, biotechnologia medyczna, biotechnologia, bioinformatyka (te studia realizowane wspólnie przez Politechnikę Poznańską i UAM).

Wybór więc spory. Możesz wybierać w zależności od swoich trochę bardziej sprecyzowanych zainteresowań. Ostatnie lata pokazują jak bardzo przydatni okazują się biotechnolodzy. Biotechnologię można studiować np na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dokładniej kierunek nazywa się biotechnologia medyczna.

Biotechnologia medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Biotechnologia medyczna to kierunek obejmujący zakres wiedzy umożliwiający  sprawne poruszanie się na styku medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii oraz podejmowania zadań o charakterze interdyscyplinarnym w ramach współpracy ze specjalistami z pokrewnych dziedzin takich jak: medycyna, farmacja, bioinżynieria, bioinformatyka.

Studia biologia i zdrowie człowieka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Biologia i zdrowie człowieka to nowy kierunek studiów o profilu ogólnoakademickim, utworzony na Wydziale Biologii UAM. Kierunek przygotowano z myślą o kandydatach zainteresowanych biologią, człowiekiem oraz wpływem środowiska na zdrowie, którzy chcieliby poznać i stosować nowoczesne techniki laboratoryjne i metody badawcze związane z oceną stanu biologicznego człowieka, jak również zainteresowanych służeniem swoją wiedzą i umiejętnościami drugiemu człowiekowi, tak by wspierać go w utrzymaniu lub odzyskiwaniu zdrowia. Celem kierunku jest wykształcenie  specjalistów przygotowanych do działalności na rzecz ochrony, promowania i wspomagania zdrowia ludzi oraz w zakresie zdrowia środowiskowego, w oparciu o gruntowną wiedzę i umiejętności metodyczne z obszaru biologii i ekologii człowieka.

Kierunki studiów biologicznych w Poznaniu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Poznań. Interesujesz się biologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia