Kierunki studiów GdańskNoweStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia GdańskStudia ścisłeTOP GdańskTop studia

Biotechnologia w Gdańsku

Wybierasz się na studia w Gdańsku i szczególnie interesuje Cię biotechnologia? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Gdzie studiować kierunek biotechnologia w Gdańsku?

Studia na kierunku biotechnologia prowadzą wspólnie Uniwersytet Gdański z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Ten kierunek studiów ma także w swojej ofercie Politechnika Gdańska.

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Uniwersytecie Gdańskim (prowadzona we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym)

Interesują Cię molekularne aspekty chorób człowieka lub metody szukania nowych leków i terapii? Chcesz modyfikować genetycznie rośliny lub mikroorganizmy? Interesują Cię techniki bioinformatyczne stosowane w biotechnologii i modelowanie biomolekuł? A może nie wiesz jeszcze, czy bliższa Ci jest biotechnologia w medycynie czy ochronie roślin i środowiska?

Jeśli wybierzesz studia na kierunku biotechnologia, prowadzonym przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, postawisz na innowacyjny program kształcenia oparty o Moduły Tematyczne i wykorzystujący tzw. Wielkie Idee – pomysły, które wykraczają poza czas, miejsce i sytuację. Fakty stanowią podstawę nauczania, ale Moduły Tematyczne, inaczej niż tradycyjne nauczanie, skupiają się na zrozumieniu i powiązaniu faktów w spójną, logiczną całość, są również sposobem organizacji faktów, wiążąc teorię i praktykę w całość.

Ponad 50% programu to zajęcia praktyczne w nowocześnie wyposażonych laboratoriach dydaktycznych. Możesz liczyć na nauczanie w małych grupach, indywidualny kontakt student-wykładowca (tutoring, mentoring), włączanie studentów w badania naukowe pracowników Wydziału już od trzeciego semestru studiów.

Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować kształcenie w ramach studiów II stopnia na kierunku biotechnologia lub pokrewnych.

Biotechnologia na Politechnice Gdańskiej

Biotechnologia, którą proponuje kandydatom Politechnika Gdańska, to interdyscyplinarne studia dla osób zainteresowanych chemią, biologią, medycyną, farmacją i żywnością. Liczne zajęcia laboratoryjne umożliwią wykorzystanie wiedzy teoretycznej oraz nabycie umiejętności praktycznych.

Absolwenci tego kierunku potrafią posługiwać się podstawowymi technikami inżynierii genetycznej (w tym metodami izolacji DNA), biologii molekularnej czy też laboratoryjnymi technikami mikrobiologicznymi. Znajomość chemii ogólnej, fizycznej i pozwoli przewidywać właściwości biomolekuł i przebieg bioprocesów, a dobrze opanowana fizyka i matematyka ułatwią analizę wyników przeprowadzanych eksperymentów.

Absolwent studiów I stopnia posiada umiejętność praktycznego korzystania ze zdobytej podstawowej wiedzy z zakresu nauk ścisłych, chemicznych i technicznych, metod biologii eksperymentalnej oraz chemicznych procesów technologicznych i procesów biotechnologicznych. Jest wyposażony w wiedzę specjalistyczną oraz w umiejętności praktyczne przygotowujące go do pracy na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym i przemysłach pokrewnych oraz do pracy w laboratoriach prowadzących analizy kontrolne i diagnostyczne z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury analitycznej. 

Specjalności:

  • Biotechnologia molekularna
  • Biotechnologia leków
  • Technologia, biotechnologia i analiza żywności

Kierunek biotechnologia w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Gdańsk. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Gdańsk. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Biologia w Gdańsku

Studia na kierunku biologia proponuje w Trójmieście wyłącznie Uniwersytet Gdański….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia