Kierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia ścisłeTOP Białystok

Biotechnologia – Politechnika Białostocka

Studia na kierunku biotechnologia to prosta droga do zdobycia wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, chemicznych i technicznych, współczesnych metod biologii eksperymentalnej oraz chemicznych procesów technologicznych i biotechnologicznych. Poznasz podstawowe zagadnienia biotechnologiczne istotne dla ochrony środowiska oraz przemysłu.

Na kierunku biotechnologia nauczysz się również prowadzenia hodowli in vitro komórek i tkanek roślinnych, zwierzęcych i ludzkich; wykonywania analiz mikrobiologicznych próbek; stosowania nowoczesnych technik biologii molekularnej i inżynierii genetycznej; prowadzenia reakcji chemicznych, syntezy organicznej, ekstrakcji chemicznej, destylacji, separacji i oczyszczania bioproduktów; prowadzenia procesu fermentacji z zastosowaniem bioreaktorów; wykonywania pomiarów z zastosowaniem chemicznych metod analitycznych (instrumentalnych, spektroskopowych, chromatograficznych) oraz projektowania linii technologicznych.

Jaka praca czeka na absolwentów tego kierunku?

Absolwent kierunku biotechnologia znajdzie zatrudnienie:

  • na stanowiskach inżynierskich w instytucjach związanych z monitoringiem środowiska: laboratoriach badawczych oraz kontrolno-diagnostycznych,
  • w przedsiębiorstwach branży chemicznej, spożywczej i biotechnologicznej,
  • jako pracownik firm farmaceutycznych.

Strona kierunku: BIOTECHNOLOGIA , Politechnika Białostocka

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Białostocka

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Białystok. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia